HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN
342 okunma

HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN

ABONE OL
28/03/2022 09:06
HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği üyeleri olarak davet edilen okullara giderek, öğrencileri okuma, yazma ve edebiyatımızın vazgeçilmezi olan şiir, hikâye dalları hakkında bilgilendirerek ve onlarla tanışarak yazarlarla görüşmelerini ve konuşmalarını yine bir panelle sağlamış olduk.
Denizli İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ardından, bu kez de davet edildiğimiz okulumuz Aydın-Buharkent Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.
Yaptığımız uzun görüşmelerin ardından 23 Mart 2022 tarihinde Buharkent Çok Programlı Anadolu Lisesine vardığımızda bizleri okul kapısında okul müdürü Abdurrahman Çubuk ve öğretmenleri karşıladılar. Müdür Bey’in odasında bir müddet soluklandıktan sonra, okulun kütüphanesine geçildi.
Yazarlarımız okul kütüphanesine ve öğretmen arkadaşlara kitaplarını imzalayarak hediye ettiler. İkram edilen çayların ve verilen yemeğin ardından saat 14.00 de okulun konferans salonuna geçildi. Çok mütevazı ve düzenli bir konferans salonuna öğrenciler alınmışlar, büyük bir heyecanla programın başlamasını bekliyorlardı.
Program saat14.00 de Edebiyat öğretmeni Şerife Dilek’in sunumu ile başladı. Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Şair-Yazar Hüsamettin Tat’ın Yaz-Ar-Bir Derneği’nin kuruluşu, kuruluş amacı, üyelerine katkısı ve bugüne değin yapılan çalışmalarından örnekler vererek konuşmasını tamamladı.
Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel sekreteri Şair-Yazar Sadık Dağdeviren’de; şair kimdir?, şiir nedir?, Şiir nasıl yazılır? Konularına değinerek öğrencileri bilgilendirdi. Şair-Yazar Ali Tuluk, sınıflarına göre yazılan şiirlerden örnekler sundu ve kendi yazdığı şiirlerini okudu. Şair İsmail Gökçe’de kendi yazmış olduğu şiirlerinden örnekler verdi.
Son Panelist Şair- Ozan-Bestekâr Mehmet Dağal’da şairlerin güftelerini yazdığı, şiirlerin bestekârı olarak ve bestelediği şiirleri söyleyerek, Türküleriyle öğrencilerin oynamalarını ve hoşça vakit geçirmelerini sağladı.
Çok güzel ve verimli geçen bir programın ardından, Okul Müdürü Abdurrahman Çubuk Şairlere plaketlerini taktim etti. Yaz-Ar-Bir Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Tat’ da Okul Müdürü Abdurrahman Çubuk’a günün anısına Yaz-Ar-Bir logolu bir şilt taktim etti.
Çekilen fotoğrafların ardından böylelikle bir program daha verimli bir şekilde sona ermiş oldu.
Başta Okul müdürü Abdurrahman Çubuk olmak üzere, bu organizasyonu düzenleyen Rehber Öğretmeni Sema Özkırım’a, Programın sunumunu yapan Edebiyat Öğretmeni Şerife Dilek’e, ses cihazlarının kurulmasında sanatçımız Mehmet Dağal’a yardımcı olan ve konuşmaların ses düzenini ayarlayan Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ecir polat’a emeği geçen herkese ve bizi dinleyen öğrencilere sonsuz teşekkürler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.