Garenta Denizli Rentacar
TÜM İNSANLAR BİRBİRİNE GÖRÜNMEZ İPLERLE BAĞLIDIR
144 okunma

TÜM İNSANLAR BİRBİRİNE GÖRÜNMEZ İPLERLE BAĞLIDIR

ABONE OL
16/02/2023 09:21
TÜM İNSANLAR BİRBİRİNE GÖRÜNMEZ İPLERLE BAĞLIDIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Herkes birbirine görünmez iplerle bağlıdır. Birileri hayatından çok memnun olabilir ama çevre mutsuz ise mutsuzluk ve çeşitli sorunlar benim durumum iyi diyeni de arar bulur. Corona zengin fakir dinlemedi binlerce ocağı söndürdü. Benim durumum iyi, benim doktorlarım var hatta hastanem var diyeni bile bu dünyadan aldı. Toplumu korumuyorsanız, zenginlik, sağlık her kesime yayılmıyorsa,  beni ilgilendirmez diyorsanız, ben okudum, makam, mevki sahibiyim, param var diyorsanız,  hasta olan, çöpten, sokaktan mikrop kapan kişi sizin çalışanınız veya gittiğiniz restoranda garson ise, aşçı yardımcısı ise dünyanın en lüks restoranında cafesinde o hastalık sizi gelir bulur.

Akaryakıt beni ilgilendirmez diyebilirsiniz ancak bindiğiniz taksinin, dolmuşun, şehirlerarası otobüsün şoförünü, muavini ilgilendiriyor. Nasıl ayakta kalacağım,  bir sonraki seferde yolcu bulabilecek miyim ne kadar zarar ederim diye düşünürken kaptan kaza yapınca o otobüs içinde kim olacak belli değil.

Öğretmen geçim sıkıntısı içindeyse, faturalarını düşünüyorsa çocuğunuz hangi özel okulda okursa okusun çocuğu bina değil o öğretmen okutacak unutmayın. Çiftçi, üretici, değirmenci, fırıncı, kasap mutlu değilse geliri yetersiz ise yediğiniz gıdada daha çok kimyasal olacak, et yapay olacak,  ekmeğinizin kalitesi de giderek düşecek unutmayın. Esnaf mutsuzsa sizi güler yüzle karşılamayacak, alacaksan al almıyorsan güle güle dediği günü göreceğiz hep birlikte.

Kaşarsız tostu, içi boş baklavayı, küçülmüş paketlerde en kalitesiz ürünleri alanların mutsuzluğu zengini, umursamayanı da bulur. Sokaklar eğitimsiz, vasıfsız, mesleksiz gençlerle dolduğu gün sizin çocuğunuzda onların küfürleri, mafyavari davranışlarını görerek büyüyecek ve daha kötüsü kimin gaspa uğrayacağı belli değil. Okul bahçeleri, parklar şu an ne halde bir bakın isterseniz.

Alkol, sigara, uyuşturucu, kumar, bahis, kavga, dövüş beni ilgilendirmez diyorsanız, o çok zenginlerin güvenlikli sitelerine girmez mi sanıyorsunuz?

Sözün özü hepimiz görünmez iplerle birbirimize bağlıyız. Toplum, halk mutlu, sağlıklı, eğitimli, meslekli değilse inanın hiç kimse bu durumdan etkilenmeksizin bir yaşam süremez. Bugün yaşanan durum budur.  Toplumun tüm unsurlarının sağlıklı, eğitimli, meslekli, olması sağlanmazsa adil gelir dağılımı sağlanmazsa ne kalkınmadan ne sağlıktan ne de mutluluktan bahsedemeyiz. Artık binaya, tünele, köprüye değil insanımıza, kırsala, tarıma yatırım yapalım. Yarın çok geç olacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.