METİN ALKAN / MÜSTEHCENLİK FİTNE FESAT
239 okunma

METİN ALKAN / MÜSTEHCENLİK FİTNE FESAT

ABONE OL
23/03/2022 15:43
METİN ALKAN / MÜSTEHCENLİK FİTNE FESAT
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Ahlaki yozlaşmanın bir göstergesi de müstehcenliktir. Fakat ne hikmettir bilinmez, artık müstehcenlik gündemden düştü. Görsel ve yazılı basında artık had, hudut belki değil. TV ler tam anlamıyla çılgınlık sahneleri ile dolup taşıyor. Toplumların asıl kuralları ahlaki kurallardır. Hukuki kurallar ikinci planda kalır. Hatta Anayasası olmayan toplumlar var. Aslolan milletin vicdani ölçüleri ve kanaatleridir. Şimdi durup bir hesap yapmak lazım. Türk toplumu acaba bu tiplerden hangisine giriyor. Aslolan ahlak mı, yoksa kanun mu?
Eğer ahlak asıl ise, bu milletin değer yargıları tarih boyunca örnek teşkil etmiş bir ahlaktır. Geçtiği bağdan üzüm alan askerimiz, salkımların yerine kese ile para bağlamıştı. Kul hakkına bu kadar önem veren başka bir millet bulunamaz. Kamu açısından da örnek bir toplumuz. Sultan Fatih, Rum usta ile yargılanmış ve mahkum olmuştur. Dünya tarihinde hiçbir hükümdarın tebaasından bir azınlıkla yargılanıp mahkum olduğuna tarih şahit değildir. Özetle ifade edersek, biz hem ahlaki yönden ve hem de kanuni yönden mükemmel bir toplumuz. Fakat bu mükemmelliğe rağmen ahlaki erozyon hızla devam ediyor. Kanunlar da işletilmiyor. Müstehcenlik başını almış gidiyor. Şimdi ilgililere ve yetkililere seslenmek istiyorum. Öncelikle muhatabım velilerdir. Sayın veliler, nerede ise yatak kıyafeti ile, topluma salıverdiğiniz çocuklarınız için örneğiniz nedir? Sizler tarihimizden, örfümüzden, dinimizden nasıl bu kadar koptunuz? Yolda gördüğümüz bir hanımefendinin benzerini İsveç?te, Almanya?da, ABD?de görüyoruz.
Bu nasıl iş. Bu gidişin sonu nereye varacak? Sonra Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet görevi ifa eden ilgililere ve yetkililere seslenmek istiyorum. Resmi dairelerde kıyafet yönetmelikleri tamamen delinmiştir. Etekler uçmuş, kollar kopmuş, göğüsler açılmıştır. Artık hanımefendiler sade bir atletle yetinebilmektedirler. Bir yandan başörtüsü mücadeleleri verilirken, öbür yandan vücutların alabildiğine sergilendiğini görüyoruz. Çelişkinin bu kadarı olmaz doğrusu. Sanatçı, manken, sporcu ve benzeri örnekler, artık topluma mal oldu. Evli çocuklu hanımlar bile örtüyü, mahremiyeti tuzbuz ettiler. Toplumun önünde son derece kötü örnek teşkil ediyorlar.
Müstehcenlik (yani açıklık) ahlaki bir hastalıktır. Bu hastalığın yaygınlaştığı toplumlarda önce kalbi fesat ve fitne gelişir. Manevi duygular ve iman zaafa uğrar. Sonra tacizler, boşanmalar, ahlaksız ilişkiler gelişir. Aile yıkılır, saygı ve sevgi zarar görür. Zaten bir toplumun ahlaki değeri, o toplumda kadının yerine ve değerine bağlıdır. Kadın belirleyici unsurdur. Kadın ne kadar genelleştirilirse, ahlak o oranda yozlaşır. Çözüm; kadını korumaktan ve orta malı olmaktan kurtarmaktan geçmektedir. Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun. selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.