Garenta Denizli Rentacar
MERKEZEFENDİ GENÇLİK SPOR AKADEMİSİ KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
128 okunma

MERKEZEFENDİ GENÇLİK SPOR AKADEMİSİ KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

29. Dönem POMEM sınavlarına ücretsiz hazırlanan 145 gençten 56'sı sınavlarda başarılı olarak mesleklerine ilk adımı attı. Gençlerle biraraya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ile Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, gençleri kutlayarak yollarının açık olmasını diledi.

ABONE OL
18/03/2023 14:17
MERKEZEFENDİ GENÇLİK SPOR AKADEMİSİ KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gönüllü bir ekiple kurulan ve 2021 yılı Kasım ayında çalışmalarına başlayan Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisi meyvelerini toplamayı sürdürüyor. Polislik, Beden Eğitimi, Askeri Okullar, Bekçilik ve Gümrük Muhafaza Memurluğu gibi meslek dallarını içeren özel yetenek sınavlarına hazırlanan gençler bir yandan çalışıyor, bir yandan sınav sürecini yaşıyor.

GÜNDE 4 ANTRENMANLA HAZIRLANDILAR

Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde sıcak bir ortamda hem TYT kursları, hem de uzman antrenörler eşliğinde salon ve saha çalışmaları sürüyor. Proje koordinatörü Hüseyin Kaplan, akademi bünyesinde bugüne kadar toplam 901 gencin hayatına dokunduklarını, sınavları kazanan gençlerin meslek sahibi olmalarıyla yaptıkları işin ne kadar anlamlı olduğunu gördüklerini kaydetti.

EKİCİ VE İLMAN GENÇLERİN HEYECANLARINA ORTAK OLDU

29. Dönem POMEM sınavlarına giren 145 gençten 117’si sportif sınavda başarılı oldu. İkinci aşama ve mülakat sınavlarında başarısını sürdüren 56 genç ise Polis adayı olarak atanmaya hak kazandı. Meslek hayatlarına adım atmak için gün sayan gençlerle İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Çok Amaçlı Spor Merkezinde yapılan programda biraraya geldi.

EKİCİ: YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisi çalışmalarına Halk Eğitim Merkezi vasıtasıyla destek olduklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, sınavlarda başarılı olan gençleri tebrik etti. Azimle, gayretle yapılan çalışmaların başarıyı getirdiğini söyleyen Ekici, gençlere yaptıkları işte en iyisi olma tavsiyesinde bulundu.

İLMAN: HAYATTA HEDEFLERİNİZ HEP OLSUN

Gençleri hayata hazırlayan, bir çok gence dokunarak meslek sahibi olmalarını sağlayan bu kurslara çok önem verdiklerini kaydeden Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman; doğru, planlı ve çok çalışmanın başarıyı beraberinde getirdiğini söyledi Gençlere, hayatta her zaman hedeflerinin olmasını tavsiye eden İlman, gidecekleri yerlerde kendilerini iyi yetiştirmelerini, vatana millete faydalı birer birey olmalarını diledi. Çalışmalar dışında sosyal olarakta birçok aktivitenin içinde olduklarını kaydeden gençler, bu imkanların oluşmasını sağlayan başta antrenörleri olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti. Kursiyerlere protokol tarafından başarı belgeleri takdim edildi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.