519 okunma

HOŞ GELDİN KÜÇÜK ADAM

ABONE OL
03/06/2024 16:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu günlerde çok yoğun duygular içindeyim. İnsanın bir torununun olması ne kadar güzel. Daha kucağıma almadım ama onu seyretmenin hazzı bir başka oluyormuş.

Dede olan akrabalarımdan, yakın arkadaşlarımdan duyardım hep torun sevgisinin bambaşka olduğunu. Evlat sevgisinin üzerine çıktığını.

Ben oldum olası küçük çocukları çok severim. Akrabaların, komşuların çocuklarına takılırım onlara, belki isimlerini bilmem ama kimi paşadır, kimi ise prenses onlara hep öyle hitap ederim. Hele bir de konuşmayı yeni yeni sökmüş peltek peltek konuşmaları, benim onlarla aynı dilde konuşmamız beni çok mutlu eder. Onlarla, onlar gibi konuşmaktan mutlu olurum.

Bir erkek torunum oldu Mayısın 30’unda, Rüzgâr Ege’miz oldu. Senin sağlıklı, sıhhatli büyüyüp peltek, peltek konuşmanı sen büyüyünceye kadar sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Senin her adımını, her hareketini gözlemleyip güleceğiz, eğleneceğiz.

Sen farkına varmadan bu hareketlerinle zaman olacak üzüntülerimizi neşeye çevireceksin, zaman olacak yorgunluğumuzu gidereceksin kim bilir?

Şimdi düşünüyorum da 1983 yılında memur olarak geldiğim Denizli’ye bir balyaya sarılmış bir kat yatakla geldim. Ben Denizli’yi bilmezken Denizlili oldum. Evlendim, mutlu bir yuvamız, evlerimiz, arabalarımız, pırlanta gibi iki tane çocuklarımız oldu. Hayat mücadelesi, evlatların büyümesi, okul hayatları, işe atılmaları, kızımın yuvasını kurması şöyle geriye dönüp bir baktığımda 41 yıl 41 gün gibi gelmiş ve geçmiş.

Bize iyi geldin Rüzgâr Ege. Senin sayende yeniden başa döndük. Çocuk ağlama sesine, çocuk yetiştirmesine, çocuk sevgisinin torun sevgisine dönüşmesine katkı sağladın.

Kimin torunu olduysa, torun sevgisinin başka olduğunu duyardım hep, çok yeni olmasına rağmen onun sevgisinin bir başka olduğunu anlamaya başladım.

Rabbim herkese torun sevgisi, evlat sevgisi tattırsın inşallah. Herkese evlatlarıyla torunlarıyla sağlıklı sevgi dolu günler diliyorum.

Tekrar diyorum ki Hoş geldin küçük adam, hoş geldin Rüzgâr Ege.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.