Denizli Pamukkale’de 5.557 m² tarla mahkemeden satılıktır
898 okunma

Denizli Pamukkale’de 5.557 m² tarla mahkemeden satılıktır

ABONE OL
20/03/2022 10:24
Denizli Pamukkale’de 5.557 m² tarla mahkemeden satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2021/23 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İl, Pamukkale İlçe, 251 Ada, 251 Parsel, GÜZELPINAR Mahalle/Köy, ÇAYIR Mevkii, Denizli ili, Pamukkale ilçesi, Güzelpınar Mahallesi, Çayır mevkii 251 ada 251 parsel no’lu taşınmaz 5.557,39 m² yüzölçümlü ve tapuda Tarla vasfında kayıtlıdır. Kumlu – tınlı toprak bünyesinde, derin toprak yapısında, organik madde oranı orta, verim durumu orta, ortalama % 5 eğimli, zeminde tek kademe halinde, yöresel alışkanlıklara göre buğday, arpa, kekik, anason vb. ürünlerin yetiştirilebileceği 3. sınıf kuru tarım arazisidir. Kadastral ve fiilen kullanılan yolu yoktur. Komşu parseller üzerinden traktör vasıtasıyla parsele kadar ulaşım mümkündür. Yerleşim yerlerine kısmen yakın konumdadır. Parsel imar planı dışındadır. Parselin 4-5 yıldır işlenmemiş halde boş olduğu, üzerinde yer yer ekonomik değeri olmayan, kendiliğinden çıkma çalılıklar mevcut olduğu görülmüştür. Parsel üzerinden ekili dikili herhangi bir ürün yoktur.
Adresi: Güzelpınar Köyü Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü: 5.557,39 m2
İmar Durumu: Yok
Kıymeti: 93.475,30 TL
KDV Oranı: %18
1. Satış Günü: 16/05/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü: 13/06/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri: Denizli Adliyesi Zemin Kat Protokol Girişi 2 nolu oda yanı
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/951013/emlak-tarla-tarim-arazisi-bag-bahce-denizli-pamukkalede-5-557-m%C2%B2-tarla-mahkemeden-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.