Denizli Pamukkale’de 148 m² daire icradan satılıktır
233 okunma

Denizli Pamukkale’de 148 m² daire icradan satılıktır

ABONE OL
11/03/2022 09:20
Denizli Pamukkale’de 148 m² daire icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ2021/2392 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleriDenizli ili, Pamukkale ilçesi, Kınıklı Mah. Göcen yeri mevkii, 2258 ada, 3 parselde kayıtlı 406,00 m2 alanlı 5 katlı betonarme bina vasıflı taşınmazda zemin kat, 1/4 arsa paylı 1 no.lu bağımsız bölüm mesken. Taşınmazın bulunduğu ana bina, bodrum+ zemin+3 normal katlı betonarme tarzda yapılmış binadır. Bina 3.sınıf A grubu yapı sınıfındandır. Bina ana giriş kapısı alüminyum doğramalıdır. Merdivenler mermer kaplamalı, korkuluklar alüminyum doğramalı, ortak alan duvar ve tavanı alçı sıvalı-badanalıdır. Bina üzeri çatılı-örtülüdür. Asansör yoktur. Binada bodrum katta; ortak alanlar, zemin katta; 1 no.lu B.B no.lu mesken, 1.normal katta 2 B.B. no.lu mesken, 2.normal katta 3 B.B.no.lu mesken, 3.katta 4 B.B. no.lu mesken vardır. Kıymet takdirine konu taşınmaz için 23/03/2007 tarihli yapı ruhsatı ve 21/10/2008 tarihli yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Satışı yapılacak olan 1 no.lu bağımsız bölüm mesken; binada zemin kattadır. 148,00 m2 net (166,10 m2 brüt alanlıdır). Salon, mutfak, 3 oda, banyo, wc+lavabo, 2 balkon şeklindedir. Isıtma bireysel sistem doğalgazlıdır. Islak zemin olan banyo + wc’de zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Koridor -mutfak-odalar ve salonda laminant parke kaplamalıdır. Duvarlar ve tavan alçı sıvalı-badanalı-asma tavanlı-spot aydınlatmalıdır. Daire giriş kapısı çelik, daire içi kapılar ahşap doğramalı lake kaplamalıdır. Mutfak dolapları MDF doğramalı tezgah granittir. Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC doğramalıdır. Banyoda duş teknesi-duşakabin, Hilton lavabo, klozet vardır. Girişte MDF doğramalı vestiyer, yatak odasında sabit yüklük dolabı vardır. Taşınmaz bulunduğu mevki olarak Yunus Emre mahallesinde Yunus Emre Caddesine cephelidir. Konum itibariyle tüm belediye, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
AdresiYunus Emre Mahallesi Yunus Emre Caddesi No:40 Sartın Apt. Zemin Kat. Daire:1Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü:Ana taşınmaz 406 m2 olup meskenin net alanı 148,00 m2’dir.
Arsa Payı1/4
İmar DurumuPamukkale ilçesi, uygulama imar planı dahilinde, konut alanında ayrık+blok inşaat nizamında 4 kat müsaadelidir. KAKS/E=1,20/1,20, yan bahçe çekme mesafesi=3,00 m. şeklindedir.
Kıymeti650.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerBeyanlar hanesinde30/12/2008 tarihli yönetim planı mevcuttur, haciz ve dosyamız takibine konu olan 1 adet ipotek kaydı mevcuttur. Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur.
1. Satış Günü10/05/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
2. Satış Günü14/06/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
Satış Yeri: Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu – Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/2392 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.