Denizli Merkezefendi’de 3.559 m² arsa mahkemeden satılıktır
225 okunma

Denizli Merkezefendi’de 3.559 m² arsa mahkemeden satılıktır

ABONE OL
17/03/2022 10:04
Denizli Merkezefendi’de 3.559 m² arsa mahkemeden satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2021/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :TaşınmazınÖzellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Çakmak Mahallesi 612 Ada, 1 Parsel sayılı 3.559 m2 yüzölçümlü taşınmaz tapuda arsa vasfıyla kayıtlıdır. Taşınmaz belediye kayıtlarına göre 2197 ve 2198 imar yolu ile çevrilidir. İmar planında gözüken bu yollar henüz açılmamıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapılar ve yollar yapılmamıştır. İmar planında taşınmaz “resmi hizmet alanı”nda olup yapı sınırlama alanı (emsal) 0,70 oranı uygulanmaktadır. Parsel resmi hizmet alanında kalması nedeniyle serbest yapılaşmaya açık taşınmaz değildir. İmar durumu planında taşınmazın bulunduğu bölge ayrık nizam iki katlı konut alanı olarak planlanmış gözükmektedir. Konut amaçlı yapılaşmanın olduğu bölgede 500-1000 m. uzaklıkta okul-cami-belediye hizmet tesisleri ve diğer sosyal tesisler yapılmış ve kullanılmaktadır.
İmar Durumu : İnşaat Nizamı: Resmi Kurum Alanı, Bina Yüksekliği: Mimarı Avan Projeye göre, Taks-Kaks-Emsal: –0.70, Bina Derinliği: Kroki, Ön Bahçe Mes: 10mt-30 mt-Kroki, Komşu Mesafeler: 10 mt., Arka Bah.Mes: –
Kıymeti : 2.135.400,00 TL
KDV Oranı: 
%18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı üzerinde birden fazla icrai haciz bulunmaktadır.
1. Satış Günü: 20/04/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü: 17/05/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi Zemin Kat Protokol Girişi 2 Nolu Odanın Yanı
Hesap Numarası : TR73 0001 5001 5800 7308 3057 12
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre
verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve
giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.11/03/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/948834/emlak-arsa-denizli-merkezefendide-3-559-m%C2%B2-arsa-mahkemeden-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.