BULDANLI LORENA’NIN DÜĞÜN MERASİMİ
182 okunma

BULDANLI LORENA’NIN DÜĞÜN MERASİMİ

ABONE OL
04/06/2024 16:15
BULDANLI LORENA’NIN DÜĞÜN MERASİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaz mevsiminin ilk günü; 1 Haziran 2024 Cumartesi İstanbul Kumkapı’da düğün merasimindeydim.

Gelinin babası, 2000’li yılların öncesinde Buldan’da kadın doğum uzmanı olarak görev yapmaya başlayan ve sonrasında Buldan Devlet Hastanesi Başhekimliğini üstlenen Dr. Aret Kamar…

Mesleğinde gösterdiği titizlik, sınır tanımayan çalışma temposu, takip azmi ve özellikle “infertilite” (kısırlık) tedavisindeki başarısı sebebiyle, kısa sürede ülke çapında aranan bir doktor oldu.

Yurdun dört bir yanından, yıllarca çocuk sahibi olamamış aileler Dr. Aret’e müracat ediyorlar, yoğun bir tedavi ve takibin ardından bu ailelerin büyük çoğunluğu evlat sahibi oluyorlardı.

Bu arada eşi Karolin de Buldan halkı ile samimi dostluklar kuruyor, hatta başında yazma mevlitlere dahi gidiyordu. Hanımlarca çok sevilip, Buldan’ın “Garolin”i oluvermişti. Dr. Aret ve Karolin Kamar’ın kızları Lorena, Buldan’da doğdu.

“Buldanlı Lorena” bugün (1 Haziran 2024 Cumartesi) evlendi ve düğün merasimine katılmaktan büyük sevinç duydum. Yıllar önce Buldan’dan bir çok aile ile birlikte, İstanbul’da onun vaftiz törenine katılmıştık. Bugün de düğününde bulunmak, bu bakımdan da çok anlamlı…

Dr. Aret Kamar, Buldan’da on yıla yakın vazife yaptı. Muayene, tedavi ve kontrol; neredeyse günde yüz hastaya bakıyordu. Mahalle arasındaki muayenehanesi dolup taşıyordu.

Buldan geleneksel tekstil üretimi yanında bu kez “Tüp Bebek” uzmanı Dr. Aret Kamar ile tanınmaya başlamıştı adeta. Onun sayesinde taksi, dolmuş esnafından, restoranına, eczanesinden, bebek gereçleri satan esnafına kadar Buldan’da bir çok kişi daha iyi kazanmaya başlamıştı.

Doktor, Buldan’da bir “Tüp Bebek Merkezi” açmaya karar verdi. Bunun için arsa yada hazır bina arayışına koyuldu. Bu girişim, Buldan için adeta bir çığır açacaktı.

Ancak rüya gerçekleşemedi, bazı engellere takıldı; sonuçta üstad hekim değil ancak Buldan, hatta Denizli bir olanağı kaybetti…

 Dr. Aret Kamar memleketi İstanbul’a döndü ve orada bir merkez açtı. Şimdi yanında çalışan hekim, hemşire ve sağlık görevlileri ile birlikte Türkiye’nin en başarılı tüp bebek merkezlerinden birinde insanlara fayda sağlamaya devam ediyor.

 Bugün düğün merasimi öncesi tanıştığım Dr. Aret ve Karolin Kamar’ın dünürleri ve aile yakınları ile hoş sohbetlerimiz oldu. Hatta Buldan’dan kaynaklanan hikayeyi öğrenen Erenköylü bir hanımefendi “günümüzde böyle dostluklar kalmadı artık” dedi; öyle ya, vefasızlık kol geziyor ortalıkta…

Hemşehrimiz Lorena ve kıymetli eşi Arsen’e gönülden mutluluklar diliyoruz; Allah mesut etsin!

Dr. Halis ÖDEL

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.