YAZ-AR-BİR DERGİSİ
79 okunma

YAZ-AR-BİR DERGİSİ

ABONE OL
14/11/2022 09:21
YAZ-AR-BİR DERGİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliğinin yayın organı olan Yaz-Ar-Bir dergisi Eylül 2022 tarihinde onuncu sayısı ile okuyucularına merhaba dedi.

Daha önceleri iki ayda bir çıkan ve dokuzuncu sayısına kadar devam eden Yaz-Ar-Bir dergisi pandeminin dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına almasıyla yayın hayatına bir müddet ara vermişti.

Pandeminin geçmesiyle beraber Yaz-Ar-Bir dergisi onuncu sayısıyla kaldığı yerden yayın hayatına devam etti.

İmtiyaz sahipliğini Yaz-Ar- Bir (Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği) adına Abdülkadir Uslu, Yazı İşleri Müdürlüğünü Sadık Dağdeviren, Yayınlar Genel Sorumluluğunu Hüsamettin Tat’ın üstlendiği Yaz-Ar-Bir Edebiyat-Kültür-Sanat dergisinde kendi alanında uzman çok sayıda seçkin yazarların yazdığı, Şiir, Hikaye ve Makaleler yer almaktadır.

Egeli Araştırmacı ve Yazaralar Birliği Derneğinin yapmış olduğu etkinlik haberlerinin de yer aldığı dergide; Abdülkadir Uslu(Yeniden Merhaba-Yörüklerin Bağrından, Ne Önemi Var), Sadık Dağdeviren (Ebedden Ezele Şiir- Şiir), Hüsamettin Tat (Afyonlu Aşık Naneci Ahmet), Ali Tuluk (Liseli Aşkım), Cezair Cengiz (Nedir Dünya Telaşın), İsmail Gökçe (Köyümde Bayramlar),Mehmet Dağal (Beklerim), Muhammet Kahraman (Yörükler), Mehmet Aslan (Ağladın mı Hiç?), Reyhan Pervanlar Karaalp (İzi Kalır), Melahat Kuzu (Denizli’nin Kalbi Cenneti Çal’dır), Meliha Boz (Mümkün mü?), Fatma Özger Bilgiç (Aşkın Doğuşu ve Kara Buluta Takılışı), Orhan Oyanık (Utansın), Ezgar Ergün (Onbeşli Desinler), Özkan Guli(Ogul), Yaşar Aydınlık (Evlat Sevgisi), Necmeddin Duman (Hatırlar mısın O Geceyi), Necat Dürümlü (Affı Dilerim), Selami Arıkan (Dilerim Sanma), Ahmet Çukur (Her Akşam), Mustafa Demirci (Dolar) gibi çok sayıda şair ve yazarların eserlerinin bulunduğu Yaz-Ar-Bir dergisi 40 sayfa olup Denizli Boy Yayınlarından çıkarılmıştır.

Dergimiz Yaz-Yaz-Ar Bir’in yaşaması, siz değerli okuyucularla buluşması ve yaşaması için değerli okurların maddi ve manevi katkılarınızla yazılarınızı bekliyoruz.

Dergimiz Yaz-Ar-Bir yaşatalım, okuyalım, okutalım.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.