Garenta Denizli Rentacar
<strong>SESİMİ DUYAN VAR MI?</strong>
225 okunma

SESİMİ DUYAN VAR MI?

ABONE OL
14/02/2023 10:22
<strong>SESİMİ DUYAN VAR MI?</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sadece şehirlerimiz mi, binalarımız mı yıkılan? İnsanlığımız, vicdanımız, merhametimiz yıkıldı. Yaşadıklarımızdan ders çıkaramıyoruz. Verilen dersler başımızı aştı ama biz yine aynı biz. Biz bu yaşama ders almaya mı geldik?  Edindiğimiz tecrübelerden, yaşanmışlıklardan zoraki deneyim ve tecrübelerden payımıza düşeni almazsak ne anlamı var bu derslerin? Başımıza gelenlerin bize yol gösterici olduğunun, kendimize çeki düzen vermemiz, aklımızı başımıza almamız gerektiğinin farkındalığına varmazsak hayat kafamıza vura vura bize öğretmeye çalışıyor. Sana gösteriyorum burada bir sorun var, sorunu ortadan kaldır, çözüm üret. Yaradan’ın verdiği o aklı insanlık için kullan başka şeyler için değil. İNSAN Yaradan’ın en nadide mucize yaradılışıdır. Biz bunları hak etmiyoruz, bu yüzyılda bu canlar bunu hak etmiyor. Artık yüreğimizin dayanmadığı bu görüntüleri görmeyi, olayları yaşamayı istemiyoruz. SESİMİ DUYAN VAR MI? Biz bu soruları duymak istemiyoruz artık, bıktık.

Biz hep dışarıdan sorulan SESİMİ DUYAN VAR MI? sorusunu duyduk bu zamana kadar. İçeride enkaz altında kalan insanların çığlıklarını, feryatlarını duyduk mu kulak verdik mi onlara?

SESİMİ DUYAN VAR MI?  Tüm emeğimizle başımızı soktuğumuz yuvamız bize betondan mezar oldu.

SSESİMİ DUYAN VAR MI? Ben bir anneyim. Yeni doğan bebeğimin hayatına tanıklık etmek istiyorum, onu sarıp sarmalamak kokusunu duymak istiyorum. SESİMİ DUYAN VAR MI?

SESİMİ DUYAN VAR MI? Ben bu yıl üniversite sınavına girecektim. Gelecek planlarım, hayallerim var benim. SESİMİ DUYAN VAR MI?

İnsanlık bağıra bağıra telef oldu…

Biz bunları neden yaşıyoruz? Neden? Akıl, irfan, bilim, ilim var. Eksik olan ne? İşini gerektiği gibi yapmamak, boş vermek, vicdan ve merhamet mi?  Adalet mi kalmadı? İnsan yoruluyor, insan yoruluyor. Konuşsan da sussan da anlayan yok. Kelimelerle nasıl anlatırsın ki bu olanları boğazın düğümlenir, kasların gerilir kalbinin atışını beyninde hissederken. Pes, pes, pes, ediyorsun bazen insanoğlundan ümidini kesiyorsun. İnsanlığından utanıyorsun hep mi böyle olacak, bazılarının hatasının bedelini suçsuz günahsız masumlar mı çekecek. Bir yanımız umut dolu, bir yanımız umutsuzluk. Benim güzel vatanımın güzel insanlarını canla başla mücadelelerini gördükçe umut kaplıyor içimi insanlık ölmemiş diyorum, insanlık ölmemiş ama can çekişiyor. Binalardan önce insanlığımızı mı yeniden inşa etmemiz gerekiyor ki yeniden bunlar yaşanmasın. Müteahhit, iş senin karakterini belirlemez fakat işini nasıl yaptığın senin karakterini belirler. Yaptığın binalarda kendi ailen oturacakmış gibi, tedavi ettiğin kişi kendi ailen, eğittiğin öğrettiğin çocuk senin çocuğunmuş gibi, yaptığın her iş ortaya çıkardığın her sonuç seni, senin karakterini temsil edecekmiş gibi çalışacaksın! Yüzyılın felaketi olarak görülen bu deprem bize neyi gösteriyor, neyin sonucu? Bunun sebebiyle insanlıktan umudumuzu kesmişken, ülkemizde ve dünyada olan dayanışma, herkesin bir şeyler yapmak için verdiği nasıl katkı olabilirim mücadelesi, insan her yerde insan dedirtiyor ve yüreğimiz ferahlıyor şükür. Tüm ülkenin, bizim insanımızın, hele ki gençlerimizin geleceğe attığımız imzamız olan gençlerimizin çabası da umutlandırıyor bizi. Biz öyle bir milletiz ki bir anda tek yürek oluyoruz ve insana dair umutlarımız yeşeriyor. Bu millet, bu insanlık varken bize hiçbir şey olmaz dedirtiyor.  Benim güzel vatanımın güzel insanları, bir taraftan maddi; insana dair tüm ihtiyaçların desteği, bir taraftan manevi, ilahi tüm Türkiye ve dünyanın duaları ve iyi niyet dilekleri. Rabbimin izni ile biz bunu da atlatırız, atlatırız fakat yüreğimizin yangını ne zaman diner, depremi yaşayan canlarımız bunu nasıl atlatır bilemiyorum. Ateş düştüğü yeri yakar. Yaradan’ımdan depremde ölenlerin yakınlarına sabırlar diliyorum, rabbim dayanma gücü versin. Yaralılarımız bir an önce iyileşsin, sıhhatine kavuşsun. Yüce yaradanım yar ve yardımcıları olsun. Hepimiz bize düşeni yapmaya çalışıyoruz biliyorum, karınca kararınca zaman birlik zamanı. Maddi anlamda sizler de destek olmak isterseniz son derece güvenilir, devamlı olarak ihtiyaç sahibi kişilere her yönden destek sağlayan sosyal medya grubu olan KAFADARLAR grubunun kurucusu ve yöneticisi Yavuz ÖZEK ile iletişim kurabilirsiniz. Bu zamana kadar toplanan destekler gönderildi ve yerine ulaştı. Desteklerimiz hala devam ediyor.

İletişim numarası: 05322409620

Sevgiyle, hoşça ve güzelliklerle kalın…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.