ROBOTLARIN DÜNYASINDA
315 okunma

ROBOTLARIN DÜNYASINDA

ABONE OL
24/03/2022 09:27
ROBOTLARIN DÜNYASINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknolojinin sınırları aşılıyor. Gelecekte insan yaşamında robotlar yoğun yer alacak.
Bir gün gelip bütün işleri robotlar yapacak. Bu insan hatalarının olmadığı bir dünya demek. Birçok açıdan insan yaşamını kolaylaştıracak bu makineler. Bugünden robot teknolojisiyle ilgili eğitimler önem kazanıyor. Yapay zeka teknolojisi ön plana çıktı. Artık ülkelerin varlığı, bu teknolojiye sahip olmalarına bağlı.
Savaşlarda bile bu teknoloji büyük üstünlük sağlıyor. Gençlerimizin bu eğitimi almaları önemli. Sağlık sektöründen tutun hemen hemen her sektörde etkin olacak bu makineler. Ameliyatları bile onlar hatasız yapabilecek. İnsansız araçlar yaşamımıza girdi bile. Bunun önemi ortada. Kazalar giderek azalacak. Daha birçok alanda yaşam değişecek. Her mesleği hatasız yapabilen makineler yakında üretilecek. İşsizlik karşımızda sorun olarak durmakta. Ancak bu makinelerin sağladığı katma değer, ülke ekonomisini belirleyecek. İnsanlar, sanat-müzik-spor gibi alanlara yönelecek. Gençlerimiz bu alanlarda da kendini geliştirmeli.Robotların dünyasında yaşamak zorundayız. Kendimizi yarınlara hazırlarken bunları görmeliyiz.


DİLE GELEN


Bakıyorum da ne çok şeye üzülüyor insan. Ne yazık ki pek fazla değil elimizde olan. Aşk yüzünden yaşamlar mahvolmakta. Oysa asla değiştiremeyeceği olaylara üzülmemeli hiçbir yürek. ‘Sev seni seveni. Aşk nedir bileni. Arama hiç boşuna bırakıp da gideni.’ deyip geçebilmeliyiz. Seviyorsa dönecektir, zaten. Seven sevdiğini bulur, hiç umutsuzluğa kapılma. Şöyle bir düşünüyorum da hayata kaybetmeye gelmiştir insanoğlu. Sevdiklerimizi, paramızı ve sonunda kendi canımızı kaybetmemiz söz konusudur. Kazanınca seviniriz, ancak kazandıklarımızı kaybedebileceğimizi de bilerek yaşamalıyız. Çok ağır gelir önce, fakat zaman en iyi ilaçtır. Yangın zamanla küllenir, kendi gücümüzü bilmeliyiz. İlaçlarla değil yaralarımızı kendi ellerimizle sarmak zorundayız. Günümüzde depresan ilaçlarının kullanımı çok arttı. En küçük bir üzücü olayda depresan ilaçlar kullanıyor, çoğu insan. Bu ilaçların zararları düşünüldüğünde gereksiz kullanılmamaları sağlığımız açısından elzemdir. Acı insanı olgunlaştırır. Acıya karşı dirençli olmalıyız. Bunu da depresan ilaçlar kullanarak değil acılara katlanarak kazanırız. Siz eskiden yaşamın daha kolay olduğunu mu sanıyorsunuz? Kurtuluş Savaşı’nda dedelerimizin, ninelerimizin çektiği acıları, bir düşünsenize…Her acıya göğüs gerip cepheye mermi taşıyan kadınlarımızı, çocuklarımızı unuttunuz mu?

SEMİH BİLGİÇ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.