PANDEMİ GÜNLERİ
115 okunma

PANDEMİ GÜNLERİ

ABONE OL
21/11/2022 09:17
PANDEMİ GÜNLERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Aralık 2019 yılında Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan’da ortaya çıkarak, Dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüsü dünya da ve ülkemizde çok sayıda insanın hastalanmasına ve ölmesine neden olmuş, bir anda yaşam durma vaziyetine gelmişti.

Gazeteci-Yazar Sevim Say korona günlerini ve hastalığın oluşumunu ele alarak “Pandemi Günleri” isimli bir kitap çıkartarak geçmişte yaşanılan bu duruma bir not düşmüştür.

Kitap Denizli Boy Yayınlarından Kasım 2022 tarihinde okuyucuları ile buluşmuş, iç düzenini Erkan Balandız’ın ve kapak düzenini Mehmet Selçuk’un yaptığı bu çalışmadan çok güzel bir kitap meydana gelmiştir.

Sevim Say yazdığı “Pandemi Günleri” çalışmasında, hastalığın çıkış yerinden (Çin’den) başlayarak Pandemi kabusunun, Dünyayı ve ülkemiz ile Denizlimizi nasıl etkilediğini anlatarak okuyucuya bilgiler sunduktan sonra, pandemi döneminde sokaga çıktığı zamanlarda gözüyle görüp şahit olduğu olumsuzlukları ele almış ve kitabında değerlendirmiştir.

Diğer taraftan karantina günlerinde yaptığı işleri ve karantina günlerini tutmuş olduğu günlüğüne yazarak, karantina sürecini anlatmıştır.

Aslında yazar Sevim Say bu kitabı haricinde ikinci bir çalışma olarak sadece karantina günleri içerisinde tutmuş olduğu günlüklerini yazmış olsaydı, onun da “Pandemi Günleri” kitabı kadar güzel bir çalışma olacağı kesindi.

Yazar “Pandemi Günleri” kitabının bir bölümünde anılarını anlatırken cehalet ve cahillik hakkında şu görüşlerine de yer vermektedir. “Ve ben virüs salgınından çok cehalet salgınından çok korkuyorum. Cehaletin bu kadar hakim ve yayğın olduğu bir toplumda normalleşmenin bize bir beden büyük geleceğini söylüyorum.” Diyerek pandemi sürecinde gördüğü aksaklıkları, olumsuzlukları, yaşanan ve yapılan yanlışlıkları dile getirmiş olmaktadır.

Kitabının son sözlerini ağabeyi Halilibrahim Kunduracı’nın “Korona” isimli bir şiiriri ile taçlandıran Yazar Sevim Say çok güzel bir kitap çalışması yaparak gelecek nesillere Korona hastalığının nasıl meydana geldiği ve nelere mal olduğunu 66 sayfalı bir kitapta toplayarak tarihe bir not düşmüştür.

Kitabı edinmek isteyen okuyucular; Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliğinin 3 Aralık 2022 tarihinde Denizli Nihat Zeybekçi Konğre ve Kültür Merkezi salon S4 de saat 13.00’de yapacağı “Denizli Şiir Günleri Şiirini Al da Gel” etkinliğinde değerli üyemiz Gazeteci-Yazar Sevim Say’ın yapacağı imza gününde kitaplarını imzatalabilirler.

Gazeteci-Yazar Sevim Say’ı böyle güzel ve faydalı bir eser meydana getirdiği için kutluyor, başarılar diliyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.