194 okunma

Pamukkale Üniversitesi Araştırma Görevlisi alım ilanı

ABONE OL
25/02/2022 10:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünden  Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.
2-
ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak, Yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
4- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapılacağı tarih itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak

MUAFİYET
(1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
(2) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
Başvurular; ilanda belirtilen başvuru adreslerine ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve istenen belgelerde eksiklik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacak ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Başvurular ilanda belirtilen Başvuru Adreslerine (ilgili birimlere) yapılacaktır. Adaylar sadece 1 (bir) kadroya başvurabilirler.
1. Öğretim Elemanı Başvuru Formu (http://www.pau.edu.tr/personel/tr/sayfa/form-ve-belgeler)
2. ALES Belgesi  
3. Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi
4. Özgeçmiş
5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
6. Lisans Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi *
7. Lisans Transkripti (Aslı, aslı gibidir onaylı ya da kare kodlu belge)
8. Askerlik Belgesi *
9. Lisansüstü Eğitim Öğrenci Belgesi
* Başvuru sırasında askerlik belgesi ve diplomaların “e-Devlet” çıktısı kabul edilmektedir.
Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge eklenecek.
Transkript belgesinde 4’lük/5’lik not ortalaması bulunanlar eşdeğerliği yönetmelik uyarınca YÖKSİS karşılığı alınacaktır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/908302/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/akademik-personel-alimlari/pamukkale-universitesi-arastirma-gorevlisi-alim-ilani

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.