Mülkiyeti Devlet Su İşleri’ne ait taşınmazların satışı yapılacaktır
 • Horoz Medya
 • İLANLAR
 • Mülkiyeti Devlet Su İşleri’ne ait taşınmazların satışı yapılacaktır
140 okunma

Mülkiyeti Devlet Su İşleri’ne ait taşınmazların satışı yapılacaktır

ABONE OL
25/02/2022 10:36
Mülkiyeti Devlet Su İşleri’ne ait taşınmazların satışı yapılacaktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DSİ AYDIN 21. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN
TAŞINMAZ MAL SATIŞ İHALE İLANI Aşağıdaki tabloda nitelikleri belirtilen Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne Ait taşınmazlar, 2886 Sayılı  Devlet İhale Kanunu  45. Maddesi ile “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmaz Mal Satışı ve Kiraya Verilmesine Ait Yönetmelik” hükümleri gereğince AÇIK TEKLİF USULÜ ihale yolu ile satılacaktır.

 1. İhale; parsel listesinde belirtilen tarih ve saatlerde, parsel listesinde belirtilen ihale sırası ile DSİ Aydın 21. Bölge Müdürlüğü Kuyulu Tesisleri, İhale Salonunda yapılacaktır.
 2. Taşınmaz Mal Satışı İhalesine katılacak olanlar, satışı yapılacak taşınmaz mallara ait “TAŞINMAZ MAL SATIŞ ŞARTNAMESİ”ni DSİ Aydın Bölge,  Emlak Kamulaştırma Şube Müdürlüğü’nden ücretsiz temin edebilirler.
 3. Satılacak taşınmazların KDV hariç muhammen bedeli ile geçici teminat (muhammen bedelin %3’ü ) aşağıdaki parsel listesinde belirtilmiştir.
 4. İhaleye katılabilmek için 2886 sayılı Devlet İhale Kanununda belirtilen niteliklere haiz olmak, yine aynı kanunda açıklanan biçimde teklifte bulunmak ve aşağıdaki listede yazılı geçici teminat bedelinin en geç ihale gününden bir gün önce saat 16:00’ya kadar T.C Ziraat Bankası Aydın Şubesi Işıklı Kavşağı IBAN:TR48 0001 0026 4739 6213 9250 28  DSİ 21. Bölge Müdürlüğü hesabına yatırılması veya İhale saati öncesi, mesai saatleri içerisinde İdaremiz Muhasebe Müdürlüğü veznesine veya aynı kanunun 26/b maddesine göre Maliye Bakanlığınca belirlenen bankalardan süresiz teminat mektubu alınması gerekmektedir.
 5.  Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 6. İhale ve satışla ilgili bütün vergi, harçlar, alım satım giderleri ve % 18 KDV’si ile binde 5.69 oranındaki karar pulu bedeli ihale edilene aittir.
 7. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakla serbesttir.
 8. İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, taşınmaz mal satış ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.
 9. İsteklilerin parsel listesinde belirtilen gün ve saatte, ihale yerinde hazır bulunmaları ve ihale saatinden önce ihale komisyonuna aşağıdaki belgeleri teslim etmeleri zorunludur.

a)Nüfus cüzdanı sureti(gerçek kişi olması halinde)
b)Tebligat için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde adres göstermesi, (gösterilecek bu adrese yapılacak tüm tebligatlar kanuni ikametgâhına ve şahsına yapılmış tebligat olarak kabul edilecektir.)
c)Tüzel kişilerde 2022 yılına ait Ticaret ve Sanayi Odası kayıt belgesi ile tüzel kişiler adına teklifte bulunacaklara verilmiş noter onaylı yetki belgesi vergi kaydı ve imza sirküleri, ihaleye katılacak kişinin nüfus kayıt örneği
d)Geçici teminat makbuzu, dekontu veya banka teminat mektubu (aslı)

https://www.ilan.gov.tr/ilan/932528/emlak-tarla-tarim-arazisi-bag-bahce-mulkiyeti-devlet-su-islerine-ait-tasinmazlarin-satisi-yapilacaktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.