Konkordato alacaklılarına davet ilanı
180 okunma

Konkordato alacaklılarına davet ilanı

ABONE OL
25/02/2022 10:36
Konkordato alacaklılarına davet ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ARİF ÜSTÜNDAĞ, OKTAY ÜSTÜNDAĞ, ÖNDER ÜSTÜNDAĞ
VE UĞUR ÜSTÜNDAĞ
KONKORDATO KOMİSER HEYETİ TARAFINDAN
ALACAKLILAR TOPLANTISINA DAVET Davacılar Arif ÜSTÜNDAĞ, Oktay ÜSTÜNDAĞ, Önder ÜSTÜNDAĞ ve Uğur ÜSTÜNDAĞ hakkında, Sarayköy Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen 10/09/2020 tarihli 1 yıl süreli KESİN MÜHLETİN 10/09/2021 tarihinden itibaren 6 AY SÜRE İLE UZATILMASINA karar verilmiştir.
Komiserliğimizce İİK. m. 299 uyarınca Alacaklılara Alacaklarını bildirmeleri için davet ilanı, ILN01352181 ilan no ile Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 13.04.2021 tarihinde yayınlanmıştır.Bu ilanda, İİK m. 299 f.1, C3 gereğince alacaklarını süresinde hiç bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça ve ayrıca borçlu tarafından reddedilen alacaklıların mahkemede mahkeme tarafından aksine karar verilmedikçe konkordato alacaklılar toplantısında oy kullanamayacağı ihtaren bildirilmiş olup alacak kayıtlarının tamamlanmasından sonra İİK m.300 uyarınca alacak kayıtları hakkında borçlunun beyanları alınmıştır.Bildirilen alacak tutarları ile borcu tarafından kabul edilen tutarlar arasında oluşan ve çekişmeli hale gelen alacaklar hakkında Yüce Mahkeme tarafından verilen ara kararda belirlenen alacaklılar toplantısı alacaklılar bazında miktarları belirlendiği için alacaklılar toplantısı yapılabilmesi için gerekli işlemler tamamlanmıştır.
Borçlu şirketten alacaklı oldukları bildirenler ile İİK m.302 uyarınca bilançoda kayıtlı ADİ ALACAKLILARIN katılabilecekleri Konkordato Teklifinin oylaması için Alacaklılar Toplantısı, İİK. M.301 uyarınca 25/02/2022 Cuma günü saat 13:30 – 14:30 arasında “15 Mayıs Mahallesi 552. Sokak no: 9, 20150 Pamukkale/DENİZLİ” (Denizli S.M.Mali Müşavirler Odası) adresinde yapılacaktır.
Borçlu şirketten alacaklı oldukları bildirenler ile İİK m.302 uyarınca bilançoda kayıtlı Müşavirler Odası) REHİNLİ ALACAKLILARIN katılabilecekleri Konkordato Teklifinin oylaması için Alacaklılar Toplantısı, İİK. M.301 uyarınca 25/02/2022 Cuma günü saat 15:00 – 16:00 arasında 15 Mayıs Mahallesi 552. Sokak no: 9, 20150 Pamukkale/DENİZLİ (Denizli S.M.Mali Müşavirler Odası) adresinde yapılacaktır.
Toplantıya katılım sağlamayan alacaklılar, İcra ve İflas Kanunun 302. maddesinin 7. fıkrası gereğince, toplantının bitimini takip eden yedi günlük iltihak süresi içerisinde Komiserliğimizin MUHASEBE BÜROSU, SIRAKAPILAR MAH. ŞEHİT ŞÜKRÜ CADDESİ AYSA TUR İŞ MERKEZİ NO:5/13 MERKEZEFENDİ/ DENİZLİ adresine şirket imza yetkilisi veya avukatı bizzat gelerek konkordatonun kabulü veya reddi yönünde oy kullanabileceklerdir.
Toplantıya katılmayan ve iltihak süresi içerisinde konkordatonun kabulü yönünde oy kullanmayan alacaklılar, konkordato teklifini reddetmiş sayılacaklardır. İİK m.301 çerçevesinde, alacaklıların Alacaklılar Toplantısından önceki 7 gün içerisinde Komiserliğimizin uhdesinde bulunan belgeleri MUHASEBE BÜROSU, SIRAKAPILAR MAH. ŞEHİT ŞÜKRÜ CADDESİ AYSA TUR İŞ MERKEZİ NO:5/13 MERKEZEFENDİ/ DENİZLİ adresinde inceleyebileceklerdir. Alacaklıların belirtilen yer, günde ve saatte gerçekleştirilecek toplantıya katılarak veya toplantıdan sonraki bir haftalık iltihak süresinde katılmak isteyenlerin; bizzat katılabilecekleri, temsilci olarak toplantıya katılacak avukatlar bakımından HMK m. 74 uyarınca Konkordato Toplantısına Katılma, Toplantıda Oy Kullanma ve Tutanağı İmzalama Yetkilerini içeren Noterce düzenlenmiş vekaletname ASLINI veya onaylı bir suretini; Tüzel Kişi Temsilcileri bakımından, Noterde düzenlenmiş İmza Sirküleri ASLINI ve aslının fotokopisini tüm katılanların getirmesi zorunlu bu belgelerin Komiser Heyetimize tevdi edilmek üzere“Aslına Uygundur” ibaresi içeren imzalı birer örneğini ve ayrıca kimlik teşhisine yarar resmi bir belgeyi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Baro Kimliği) (tüzel kişilerde ise imza sirkülerinin aslı ve fotokopisi) yanında getirmeleri gerektiği yetkili temsilci olduğu anlaşılamayan kişilere Alacaklılar Toplantısı sırasında oy hakkı tanınmayacağı ilan ve ihtar olunur. 28/01/2022
KONKORDATO KOMİSER HEYETİ
Doç. Dr. NEDİM MERİÇ BÜLENT TEZCAN ZÜLKÜF DEMİR
Akademisyen/Öğretim Üyesi S.M.Mali Müşavir S.M.Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi Bağımsız Denetçi

https://www.ilan.gov.tr/ilan/927511/iflas-hukuku-davalari/konkordato-ve-muhlet-iik-288inci-md-/konkordato-alacaklilarina-davet-ilani

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.