Garenta Denizli Rentacar
KEŞKESİZ YAŞAMAK
133 okunma

KEŞKESİZ YAŞAMAK

ABONE OL
11/04/2022 09:46
KEŞKESİZ YAŞAMAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Elinden geliyorsa kimseyi üzme. Bırak onlar seni üzsün. Acının sonu vardır, ama pişmanlık hep kalır.’ Mert Durmazer
Acılar bir gün kabuk bağlar, ya pişmanlıklar… Unutulmayacak kadar acı verir, pişmanlığımız. Her hatırlandığında kanayan bir yaradır.
Ne yazık ki pişman olmayan yoktur, bu hayatta. İleride pişman olacağımızı bile bile birçok yanlışı yapar dururuz. Hatta bazen kendimize karşı bile olur bu davranışlarımız.
Hasret çekeriz bu yüzden en sevdiklerimize. Oysa geri getirmez hiçbirini ahlarımız vahlarımız ve sonunda bir pınara dönüşse de gözyaşlarımız.
Pişman olduğumuz kadar pişman ettiklerimiz de vardır, düşüncesizce davranışlarımız nedeniyle. Ancak kendisine karşı yapılanı herkes affetme yoluna giderse ortadan kalkar pişmanlıklar. Bence tek çıkar yol bu olsa gerek, dostlar.
Her adımımız bizi nereye götürüyor? Hiç düşünüyor muyuz?
Farkında mıyız, dönüşsüz yollara girdiğimizin? Oysa dümen bizdedir elbet. Ne çok kaza yaparız, bir düşünsenize, kimi bilerek, kimi bilmeyerek.
Keşkesiz bir yaşamı olan görmedim hiç. En acısı keşkelerin hiçbir şey kazandırmadığı. Kırık bir kap değil ki kalp, onarımı öylesi acı vermeksizin mümkün olsun.
Değer bilmek gerek o yüzden dostlar. Sonradan mumla arayacağımız, şimdi yakınımızdayken anamız, babamız, kardeşlerimiz, çocuklarımız ve sevdiklerimiz… Unutmayalım, ‘Son pişmanlık fayda etmez.’ demiş atalarımız.
Hiçbir zaman pişmanlık duymayacak bir yaşamınız olması dileğiyle, yok yere keşkelerle dolmasın dilimiz.

KEŞKESİZ YAŞAMAK
Mümkün kılabilseydik keşkesiz yaşamayı
Kırmaksızın yürekleri öylesi
Dönüş yok ne yazık ki
Girdin mi bu yola
Özür kabahatten büyük oluyor ki
Dil suskun ebedi
Pişmanlık kalıcı bilemezsin
Dağlıyor her an hançeri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.