HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN
357 okunma

HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN

ABONE OL
28/02/2022 09:12
HÜSAMETTİN TAT / BİR PANELİN ARDINDAN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaz-Ar-Bir Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği, İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin daveti üzerine dört kişilik bir gurupla panele katıldı.
İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen “Edebiyat Günleri ve Şairlerle Söyleşi” paneline konuşmacı olarak katılmamızdan dolayı öğrenci ve öğretmenler çok memnun kaldılar.
Mesleki Eğitim ve Proje Okulu olarak eğitim veren bu okulda öğrenciler; sanat, edebiyat ve kültürel yönlerini destekleyen bir projeye böylelikle imza atmış oldular.
Panel okulun konferans ve toplantı salonunda, “Edebiyat Günleri ve Şairlerle Söyleşi” ismiyle düzenlendi. Panelin konuk yazarları Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Şair-Gazeteci-Yazar Hüsamettin Tat, Genel Sekreter Gazeteci-Şair- Yazar Sadık Dağdeviren, Saz Sanatçısı Şair ve Yazar Mehmet Dağal, Şair Yazar Ali Tuluk, Gazeteci-Yazar Sevim Say’ın katılımlarından oluştu.
Şair ve Yazarları okul müdürü Asım Gülhan ve Edebiyat öğretmeni Sebahat Engin kaplan karşıladı.
Program öncesi Müdür Gülhan’ın odasında konuk olan Şair ve Yazarlar okul ve okulun eğitim ve öğretimi hakkında bilgilendirildiler.
Okullarının Denizlili 44 iş insanı ve hayırsever tarafından yaptırıldığını belirten Müdür Gülhan, Okulun mesleki eğitiminin yanında projeleri, Ar-Ge Merkezi, Elektrik, Elektronik alanı, Matbaa Teknolojileri alanı, Bileşim ve Teknolojileri alanı, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri alanı, Harita ve Tapu Kadastro alanı, İnşaat Teknolojileri alanı olan ve iş sektörlerince aranan ara elamanları yetiştiren örnek bir okul niteliğini taşıdığını söyledi.
Okulun Edebiyat Öğretmeni Sebahat Engin Kaplan’ın şair ve yazarları sunumuyla açılışını gerçekleştirdiği panel Hüsamettin Tat’ın konuşmasıyla başladı. Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliğinin kuruluşunu ve yaptığı çalışmaları sırasıyla anlatan ve yapılan etkinliklere dikkat çeken Tat, şiir okumayı ve yazmayı sevenleri, her ayın ilk haftasının Cumartesi günü Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ki S-4 numaralı Özay Gönlüm Salonunda saat 13.00 de düzenlenen “Şiirini Al da Gel” etkinliğine davet etmeyi de unutmadı.
Sadık Dağdeviren konuşmasında Şiir nasıl yazılır? Şairlik ve yazarlık hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Şairlik ve Yazarlık konusundaki eğitim çalışmalarında aynı salonda her hafta Cumartesi günleri saat 13.00 de yapıldığını söyledi.
Ali Tuluk hikâyelerine göre şiir yazımını anlattıktan sonra, yazdığı şiirlerden örnekler sundu.
Sevim Say yerel gazetecilik, gazetelerin hazırlanması hakkında bilgiler verirken, Ozan Mehmet Dağal’da bağlamasını konuşturarak öğretmen ve öğrencilere unutulmaz bir Türkü ziyafeti çekti.
Panelistler öğretmen ve öğrencilerden bol bol alkış alırken, hareketli türkülere eşlik eden öğrenciler oynamayı da ihmal etmediler.
Etkinlik sonrası okul müdürü Asım Gülhan tarafından panelistlere plaketler sunarken, Yazar Bir Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Tat da okul müdürü Asım Gülhan’a günün anısına Yaz-Ar-Bir logolu şilt taktim etti.
Ardından yazar ve şairler öğretmen, öğrenci ve okul kütüphanesine yazdıkları kitaplardan hediye ettiler.
Daha sonra okul bahçesine “Edebiyat Günleri” anısına zeytin fidanı dikme törenine katılan panelistler, ardından başta Matbaa bölümü olmak üzere okulun tüm birimlerini gezerek Müdür Gülhan’dan bilgi aldılar ve uğurlandılar.
Yaz-Ar-Bir böylelikle bir panel etkinliğine imza atarak başarıyla sonuçlandırmış oldu.

HÜSAMETTİN TAT

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.