HELAL OLSUN SİZE NE YAPTINIZ SİZ ÖYLE
1550 okunma

HELAL OLSUN SİZE NE YAPTINIZ SİZ ÖYLE

ABONE OL
08/04/2024 11:36
HELAL OLSUN SİZE NE YAPTINIZ SİZ ÖYLE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güzel ülkemin, güzel kadınları hepinizi ayakta alkışlıyoruz…

2024 Türkiye yerel seçimleri, Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihlerinde yapıldı. 1393 belediyede yapılan seçimlerde belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlendi ve kadın başarısı bu seçimlere damgasını vurdu. Hadi bakalım devletimize, milletimize hepimize hayırlı olsun. Alın gelin kadının naifliğini, zarafetini, inceliğini, duygusallığını, anaçlığını, yuva kavramını da alın gelin. Ülkemizin hepimizin ihtiyacı var buna.

Yaşamın tam ortasında hayatın her alanında biz de varız diyen kadınlarımız, fazlasıyla sahip olduğunuz yetenekleriniz, üreticiliğiniz, yaratıcılığınız, vizyonunuz, öngörünüz ve misyonunuzla bu yolda yer aldınız. Sizinle gurur duyuyoruz. Hani var ya kadınlarımızın bazıları evli, mutlu, çocuklu ya da çocuk da yaparım kariyerde. Kadınlarımızı artık bir otomotiv şirketinde ustalık, mekanik teknisyenlik yaparken görebiliyoruz. Kadını artık bir lastikçi dükkanı işletirken, araba lastiği değiştirirken görebiliyoruz. Kadını artık koskocaman uçaklarda pilotluk yaparken, otobüsleri, tramvayları kullanırken görebiliyoruz. Bu meslekleri nasıl güzel bir görkemle, rahatlıkla ve başarıyla yaptıklarını hayranlıkla izliyoruz. Allah’ın özenerek yarattığı, tüm vasıfları cömertçe verdiği kadına, kadınlarımıza helal olsun. Evinde anaç sevgi dolu, eş, anne, gelin, komşu, abla, kardeş sırdaş olur. Gerektiğinde dışarıda ailesini, sevdiklerini, vatanını korumak için dimdik özgüvenle durur sevdiklerinin yanında. Kendini bildiği, ne olduğunu bildiği o dimdik duruşunu, kendinden sebep duruşunu hiç kimse bozamaz. Hayatın içinde ne yaşarsan yaşa o duruşun bozulmuyor eğer karakterinden aldığın kendinden sebep bir duruşun varsa. Allah hep dik durmayı nasip etsin hepimize, tüm insanlığa… Biz atalarımızdan bunu görmedik mi tarih boyunca dimdik duran cesur yürekli atalarımızdan? Atalarımızdan aldığımız genlerimizle, aldığımız o görgü ile oluşturuyoruz ya karakterimizi. Aldığımız o aile terbiyesi görgü ve kültürün doymuşluğunu özümsemek karakterini oluşturuyor. Sonradan olmuyor yani katma kuyuda su durmuyor. Ne malın mülkün ne kariyerin, etiketin konumundan değil, karakterine olan güveninden gelir dik duruşun ve öz güvenin. Güzel ülkemin güzel kadınları gibi.

Kendi adıma çoğu da gördüm hayatımda fazlasıyla, bazen yokluğu da. Ne çok sevindim olana ne de olmayana çok üzüldüm. Aldığın aile görgüsüyle, kültürüyle o doymuşluğunla olanın da olmayanın da hayır olduğunun farkındalığında oluyorsun. Bunu kibirli bir taraftan değil de kendini bildiğin taraftan küçük bir tebessümle olgunlukla karşılayabiliyorsun. İyilik de görüyoruz yaşamda kötülük de. Kötülük yapmak çok kolay, kötülük yapabilecek güce, kudrete sahip olduğun halde, yeni neslin deyimi ile ezik görülmeyi bile tercih ederek iyiliği seçmek asıl zor olan. Asıl güç bu, sonsuz huzur ve mutluluğun anahtarı vicdan rahatlığı. Zaten biz başka türlüsünü bilmeyiz ki. Hiçbir şey ve hiç kimse buna değmez. Kadın olmak zor bizim toplumumuzda. Kadın olarak başarılı olabilmek, başarılarını gösterebilmek normal üstü bir çaba gerektiriyor. Ayağından asılmaya çalışanlar, çelme takanlar, görmezden gelenler ve daha nice zorluklar… Sonrasında kadınlarımızın verdiği mücadeleler çabalar… Bunları yalnızca kadınlarımız yaşamıyor tabi, insana has yaşam zorlukları kadın erkek karşılaşıyor bu zorluklarla belki. Fakat hayatın içinde kalabilmek, yer alabilmek için daha çok mücadele ediyor kadınlarımız. Bunca zorlukları aşarak kendine toplumda yer edinen kadınlarımızı daha çok kutlamak, daha çok alkışlamak gerekiyor.

Ülkemizde yapılan yerel seçimlerin sonucunda kadın adayların seçilmesindeki etken insanımızın naif bir dokunuşa, kadın eline ihtiyacı olduğunun tepkisi miydi? Güzel ülkemizin hatta dünyamızın güzelliğe ihtiyacı var. Bu huzur ve mutluluğun arzusu muydu her alanda bu kadar kadın adayın seçilmesi? Kadın olsun erkek olsun huzura ve sevgiye olan özlemin, çare arayışlarının sonucu muydu? Kadın erkek diye bir ayırım yok benim dünyamda, insan var tamlık, bütünlük var, kadını da erkeği de insan olabilmekte bütün mesele. İnsana insanca iyiyi ve güzeli yaşatabilmek yaşayabilmekte. Hep birlikte dünyamızı daha yaşanabilir, daha renkli, daha neşeli yapmakta. Yeryüzüne çiçeklerden yapılmış bir örtü serip hep birlikte oturmakta, hepimizin temennisi bu.

Sözün özü, kadını erkeği ile iyiyi güzeli yaşatmaya ve yaşamaya hoş geldiniz. İyilik; özümüz, sözümüz olsun. Kötülük yapmak çok kolay, asıl zor olan her türlü güce kudrete sahip olup iyiliği güzelliği seçmekte, seçebilmekte…

Sevgiyle, hoşça ve güzelliklerle kalın…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.