GÜVENMEK
712 okunma

GÜVENMEK

ABONE OL
22/04/2022 09:55
GÜVENMEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir gün gerçekten birine güvenebilmeyi aşırı istiyorum. Saatlerce ulaşamadığım zaman felaket senaryoları yazmamak, soğuk yaptığında kesin bir sıkıntı var diye düşünmemek, aldatılma paranoyaları yaşamamak… Keşke birine güvenmek olmasaymış ….
Güvenmek çok kapsamlı aileye güvenmek, arkadaşa güvenmek, sevgiliye güvenmek birlikte hayatı paylaştığı insana ama her zaman güveninizin karşılığını alamazsınız. Düşündükleriniz ya da yaşamak istediğiniz durumun aksini yaşatıp güveni kaybettiğiniz de mutlaka bize bir yıkım yaşatır. Manevi olarak bizi çökeltir bu durum. Karşımızdaki insana kendimizden daha çok güveniriz, güveniriz ama ansızın bir açığını bize yanlışını görünce buz keser bütün benliğimiz, kafanızdaki her şey dağılır gider. Biz insanların herkese her şeye güvenmek istemesi yalnız kalacağından bazı şeylerin eksik olacağından korkmasıdır. Sonsuz güven her daim sorun yaratacaktır, kişi kendine bile bu denli güven duymamalıdır ki bir şeyler ters gitmeye başladığında yıkımlar büyük olur, toparlayamaz. Bir insana güvenmek ona teslim olmak gibi bir şey aslında. Kendin gibi sanıp sırtını yaslarsın. Kimine göre yanlış olabilir ama öyle bir güvenirsin ki sanki sana asla yanlışı olmayacak gibi hisseder duyguların. Güvenmek tek taraflı değildir. Sana verilen değer önem ilgi yaptığı hareketler ve karakterdir güvenmeyi sağlayan. Bazen o kadar çok güveniriz ki sonun da üzüleceğimizi yıkılabileceğimizi bilsek de sadece karşı tarafa güvenmek isteriz. Yaşayamadığın tek başına beceremediğin korkularını aşamadığımız şeyleri güvendiğin kişiyle başarabiliriz. En basit örneği; yükseklik korkularımız olur ve benim en büyük korkumdan bir tanesidir. Ama arkamda dağ gibi gerçekten sonsuz güvendiğim babam vardır hayatımda ve çoğu sorunlarımı yükseklik korkumu dahi babam sayesinde yani en güvendiğim kişi sayesinde aştım. Siz de hayatınıza gerçekten sağlam sonsuz güvenebileceğiniz kişilerle doldurun… sonrasında mutsuz ve hayal kırıklığına uğramayın.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.