GOOGLEPLAY OLMASA DA İNDİR
233 okunma

GOOGLEPLAY OLMASA DA İNDİR

ABONE OL
10/02/2022 16:45
GOOGLEPLAY OLMASA DA İNDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Size nerede yaşamanız, nerede çalışmanız ve hangi partneri bulmanız hususunda yüzde yüz yardımcı olabilecek bir uygulama var deseydim???
Ve bu uygulamanın ücretsiz olduğunu söyleseydim!!! Kiminiz öyle saçmalık mı olur diye söylenirken, kiminiz böyle bir uygulamanın asla ücretsiz olmayacağını dillendirirken, kiminiz ise böyle bir şeye inanmanın ne kadar güzel olabileceğini hayal etmiş olabilir. Evet bu bir gerçek ancak üzücü haberim ise şu. Bu uygulamanın 20’li yaşlarında olanların indirebileceği sınırı olmasıdır. Hemen üzülüp yelkenleri suya indirmeyin. Açıklamama izin verin. Mesela, şu an kendinizi sakin hissediyorsunuz, ama öfkelendiğinizde kendinizi tanıyamayabilirsiniz ya da diyete karar verirken yemek yemenin cazibesine tok karnına değil de aç karnına ne kadar başa çıkabileceğinizi tahmin edemeyebilirsiniz. Burada bir empati boşluğu var.
İşte 20’li yaşlarda gelecekteki benliğinizle sohbet etmek ve kendinize dürüst olmanız çok önemli. Prof Derek Parfit bir tür inanç ve hayal gücü başarısızlıkları nedeniyle gelecekteki benliklerimizi ihmal ettiğimizi düşünüyor. Ben de ona kesinlikle katılıyorum. Araştırmalar yabancılar hakkında düşündüklerimizin aynısını gelecekteki benliğimizle ilgili de düşündüklerimizi ispatlıyor. Yani ona pek değer vermiyoruz açıkçası. Kimmiş ki gelecekteki benlik!!! EMPATİ BOŞLUĞU yani, henüz tanışmadığımız bir versiyonumuzla tanışmak bizim için çok yorucu oluyor. İşte bu uygulamayı hayatınızda etkinleştirmeyi başarabilirseniz, şimdiki siz ile gelecekteki benliğiniz arasındaki empati boşluğunu doldurmak hayal değil. Sanal gerçeklik programları ile 35, 45 yıl sonrası yüzünüzün aldığı şekli görmek kadar korkutucu bir film yoktur herhalde ve onunla tanışmak bence çok etkili. Hayatın en belirleyici anlarının yüzde 85’inin 35 yaş civarlarında gerçekleştiğini düşünürsek en çok çocuklara sorduğum soru kendilerini 35 yaşında nasıl hayal ettikleridir. Gerçekten spesifik bir şekilde o anların sorularını sormalarını istiyorum… İşinden zevk alıyor musun? Anlamlı mı? İyi kazanıyor musun? İşinden koşarak gittiğin bir ailen var mı? İlk çocuğun olduğunda kaç yaşındasın? Karınla ilişkin dürüst mü? Çocukların üniversiteye giderken sen kaç yaşındasın? Sağlıklı mısın? Seni mutlu eden ne? İstediğin ve hayal ettiğin her şey sığmış mı? Bu tersine mühendislik ile seni gelecekteki benliğin ile orta noktada buluşturmayı hedefleyen bu program sensin. 20 sene sonra orada olmak istemediğin bir yerde olmak sana mantıklı gelir miydi? Onun için para ve zaman hatta daha da ötesi ömür harcamak??? En iyisi yaşın kaç olursa olsun sen bu programı indir!!!!!

AYSUN GÜVEN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.