Total Banner
<strong>DUYDUNUZ ZİLİN SESİNİ</strong>
237 okunma

DUYDUNUZ ZİLİN SESİNİ

ABONE OL
15/09/2022 09:32
<strong>DUYDUNUZ ZİLİN SESİNİ</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çoğumuz Hababam Sınıfı’nın coşku dolu jenerik müziğinde Adile Naşit’in şen kahkahaları içinde elindeki zili çalarak çocukları sınıflara sokma çabasındaki sevimli şirin hallerini biliriz. Defalarca izlemiş olsak bile her defasında aynı tat ve coşkuyla izliyor ve keyif alıyoruz. Dejenere olmamış doğal sıcacık bir geçmişe duyulan özlemleri bize tüm güzelliğiyle yansıtıyor. Bu sıcaklık ve coşkuyu devam ettirmek isteyen bazı okulların Hababam Sınıfı müziğini zil sesi olarak kullanmaları da ayrı bir keyif verici.

Uzun bir yaz tatili yaparak bütün bir dönemin yorgunluğunu üzerinden atan, yeni bir döneme daha enerjik ve coşkuyla başlayan öğrencilerimize, veli, öğretmen ve okul idaresine 2022-2023 Eğitim –Öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Sabah erkenden kalkıp çocuklarımıza kahvaltısını yaptırıp, öpüp koklayıp, başarılar dileyip uğurlama zamanlarımız başladı. Oğlum okula giderken her sabah yaptığımız seremoni yetmeyip cama çıkıp gözden kayboluncaya dek uğurlamalar… Ve gönül rahatlığı ile en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı işlemeleri için öğretmenlerimize emanet etmemiz… Onları en iyi şekilde yetiştirip milli ve manevi değerlerine bağlı, yarınlarımızın umudu, donanımlı ve dinamik pırıl pırıl bir gelecek yetiştireceklerinden hiçbir endişemiz yok. Ama bu sorumluluğu yalnızca öğretmenlerimize yüklemekte çok büyük haksızlık olur. Eğitim bir sacayağıdır, çoğumuz biliyoruz fakat bilmeyenler için, odun ateşinde pişirilen yemeklerin pişmesi için, tencerelerin üzerine konulduğu üçayaklı demirdir sacayağı. Ayağın biri kırılırsa tencere devrilir ateş söner ve işlem yarıda kalır. Bir çocuğun eğitimini de üçlü saç ayağına benzetirsek; öğretmen, öğrenci ve veli. Bu dayanışma içinde herkes kendi sorumluluğunu üstlenir, yerine getirirse muhteşem sonuçlar alabiliriz. Birimiz sorumluluklarının gereğini yerine getirmezse sonuç hayal kırıklığı olabilir ve hiçbirimiz bunu istemeyiz. Günümüz şartlarında bilgilerin sürekli yenilendiği, teknolojinin büyük bir hızla ilerlediği, zorunlu oldukları rekabet ortamında, daha geniş bir açıdan bakabilen ve uyum sağlayabilen, kendinden emin bir geleceğe hayat boyu eğitime açık olan bir nesille sahip olabiliriz. Français Feneton “Çocuklarımızın beyni, rüzgârlı bir yerde yakılmış bir muma benzer, ışığı hep kararsızdır.” sözü eğitimin ve sürekliliğin önemini ne kadar güzel anlatmış. Çocuklarımızın önce manevi değerlerimiz olan ahlaklı, erdemli, insani değerleri yüksek bir nesil olması ve bu temel üzerine kurulu eğitimlerle ışıklarının daima yanması dileklerimle…

“Çocuklarımız göremeyeceğimiz bir zamana gönderdiğimiz, canlı mesajlardır.” (Neil Postman)   

Hoşça, sevgiyle ve güzelliklerle kalın…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.