Denizli Sarayköy’de 3 ayrı kerpiç ev mahkemeden satılıktır
515 okunma

Denizli Sarayköy’de 3 ayrı kerpiç ev mahkemeden satılıktır

ABONE OL
25/02/2022 10:39
Denizli Sarayköy’de 3 ayrı kerpiç ev mahkemeden satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
SARAYKÖY(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2021/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İl, Sarayköy İlçe, Sakarya Mahallesi, Su Deposu Caddesi Mevkii, 190 Ada, 7 Parsel sayılı taşınmaz. Taşınmaz tapu kayıtlarında bahçeli 3 kerpiç ev vasfındadır. İmar planı içinde yer alan imar uygulaması görmemiş kadastro parseli niteliğindedir. Üzerinde 3 adet bina bulunmaktadır. Bunlardan 30 m2 alana sahip tek katlı kerpiç evin üzeri kiremit kaplı olup kullanılmamaktadır. Toplam alanı 106 m2 olan 2 katlı kerpiç evin de çatısı kiremit örtülü olup bu yapı da kullanılmamaktadır. 50 m2 alana sahip diğer yapı da kerpiç olup kullanılmamaktadır. Her üç yapı da çok eski ve metruk vaziyettedir. 2 b sınıfındaki yapıların elektrik ve su bağlantısı vardır. Taşınmaz içinde zeytin, incir, nar, badem, portakal, iğde ağaçları bulunmaktadır. B-2 yapı nizamlıdır. Parselin bulunduğu alanda 3194 sayılı imar kanununa uygun olarak 18. madde uygulaması yapılmamıştır.
Yüzölçümü: 655 m2
Kıymeti: 111.908,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü: 22/02/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü: 22/03/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: Sarayköy Hükümet Konağı Arka Bahçesi
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2022

https://www.ilan.gov.tr/ilan/915132/emlak/konut/denizli-saraykoyde-3-ayri-kerpic-ev-mahkemeden-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.