Garenta Denizli Rentacar
CANİLER
194 okunma

CANİLER

ABONE OL
24/03/2022 16:53
CANİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şiddetin dozu gittikçe artıyor. Bir tarafta kadına şiddet olayları bütün hızıyla artarken sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olayları da hız kesmeden hatta artarak devam ediyor. Bu olayların failleri gözaltına alınıyor ama ne yazık ki ilk duruşmada adli kontrol şartıyla geri alınıyor.


Bu hafta başında şahit olduğumuz şiddet olayı da başta sağlıkçılar olmak üzere bütün ülkeyi isyan ettirdi. Canilerin hedefi bu sefer hamile bir hemşireydi. Bu ne vicdansızlıktır hırstır ki kadıncağızı saçlarından tutup yerlerde sürüklediniz. Hamileyim diye bağırmasına aldırmadan karnını tekmelediniz. Bu nasıl bir vahşettir. Siz insan mısınız? Canavarlar utanır sizin yaptıklarınızdan. Yaptıklarınız yetmedi kadıncağızın üzerine poşetler, sular, ayran şişeleri attınız. Bu nasıl bir hırstır?
Kadın kutsaldır. Sağlık hizmeti kutsaldır. Siz bu iki kutsala saldırmakla kalmadınız, onu aşağıladınız. Haysiyetiyle oynadınız. Utanmadınız mı? Ama bu duygudan tabii ki yoksunsunuz siz. Merhametten yoksunsunuz. Kin dolusunuz siz.
Sosyal medyaya yazmış başka bir kindar. Yokluktan evimize haciz geliyor, ama olsun diyor, GEREKTİĞİNDE doktoru dövebiliyoruz ya. Bir de kendince meşrulaştırıyor bu şiddeti ”gerektiğinde” diyerek.


Bir başka utanmaz diyor ki, eskiden doktorlardan korkardık, şimdi kapılarını TEPİKLEYİP giriyoruz odalarına.
Doktorlardan tabii ki korkmayın. Onlar da birer insan. Ama onlar da sizden korkmasın. Korkmalarına sebep olmayın. Onlar sizin sağlığınız için görevleri başındalar. Bırakın görevlerini rahatça yapsınlar. Hemşireleri, teknisyenleri, yardımcı sağlık personelini rahat bırakın. Asayişi düzenlemeye çalışan güvenlik görevlilerine saldırmayın.
Sağlıkçıların çabasına saygı gösterin. Bir memnuniyetsizliğiniz varsa şikâyet yolu her zaman açık. Bunun için bazı kanallar var. Hasta hakları var. Daha üst makamlar var. Hakkınızı aramanın yolu şiddete başvurmak değil. Bunun gayet medeni yolları var.


İster doktor olsun, ister başka bir meslek erbabı, işini yapan birine saldırmanın hiçbir haklı nedeni olamaz. Hiçbir kadına saldırmanın meşruiyeti olamaz.


Sizler hangi kurumda bir saldırıda bulunuyorsanız o kurumda bir daha işiniz görülmemeli. Hastaneyse hastane, belediyeyse belediye. Bir esnafa saldırsanız bir daha size hizmet verir mi? Dükkânından içeri sokar mı? Sözlü ya da bedensel tacizde, saldırıda bulunduğunuz bir hastaneye tekrar hangi yüzle girebiliyorsunuz? Herhangi bir doktor size bakmak ister mi artık? Unutmayın ki tıpkı hasta hakları gibi hekimlerin de hakları var.
Bir an önce aklınızı başınıza toplayın. İnsansanız insan gibi davranın. Canavar gibi değil.

NİLÜFER BEKÇİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.