BİR ÖĞRETMEN VE BİRİNCİLİK GETİREN BİR PROJE
1837 okunma

BİR ÖĞRETMEN VE BİRİNCİLİK GETİREN BİR PROJE

ABONE OL
24/04/2022 15:27
BİR ÖĞRETMEN VE BİRİNCİLİK GETİREN BİR PROJE
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Pek çok konu hakkında yapılan çalışmalarda öncelik proje okullarına ait olur. 2014 yılında ortaya çıkan bu uygulama sayesinde pek çok okul proje okulu olarak kabul edildi.
Proje okulları diğer okullara göre daha çok projede yer alır. Bu bağlamda sahip oldukları laboratuvar, bilgisayarlar ve alt yapı bu okullarda daha da iyi olur.
Bu okullar MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından belirlenen bölgesel ve uluslararası projelerde yer alır. Genellikle başarı sıralaması yüksek olan okullar arasından tercih edilir.
İlimiz Denizli’de Hürriyet Ortaokuluda bu proje okullardan bir tanesi. İlimiz Pamukkale İlçesi Hürriyet Ortaokulunda Öğretmen Özden Tekiş Coşkun’un önderliğinde “Renkli Dünyam Yemekler ve Festivaller” isimli proje Hürriyet Ortaokulu’na birincilik getirdi.
7 ülke 262 öğrenci arasından Hürriyet Ortaokulu öğrencileri birinci oldular. 7 ülkeden 22 öğretmen ve 262 öğrencinin katıldığı MY COLORFUL WORLD FOOD and FESTİVALS (Renkli Dünyam Yemekler ve Festivaller) adlı e Twinning projesinde kahoot web.2,0 aracıyla yapılan bilgi yarışmasında Hürriyet Ortaokulu öğrencileri 1. Oldu.
Hürriyet Ortaokulu İngilizce öğretmeni Özden Tekiş Coşkun tarafından yürütülen MY COLORFUL WORLD FOOD and FESTİVALS (Renkli Dünyam Yemekler ve Festivalleri) Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya, Romanya, Polonya ve Türkiye ortaklı uluslararası bir e Twinning Projesinde ki amaç Kültürümüzü yaşatmak ve sevdiklerimizle birlikte özel anılarımızı yaşatmak için dünyanın dört bir yanından festivaller düzenlemektedir.
Bu özel kutlamalar, milletlerin geçmişleriyle ile olan bağlarını güçlendiren ve her milletin kendine has rengini ortaya çıkaran bir çalışmadır.
Herkes aynı noktayı söylediğinde ahenk elde olamayacağından, sadece farklı noktalar ahenk kurabilir ilkesiyle başlatılan projede İlimiz Pamukkale ilçesi Hürriyet Ortaokulu öğrencileri yedi farklı ülkenin yemekleri, milli ve dini bayramları ile ilgili soruların olduğu bilgi yarışmasında birinci oldu.
Başta öğretmen Özden Tekiş Coşkun olmak üzere yarışmaya katılan öğrencilere ve Hürriyet Ortaokulu yönetimine başarılar dilerim.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.