BAHAR AYLARI
400 okunma

BAHAR AYLARI

ABONE OL
12/04/2022 15:59
BAHAR AYLARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte doğa yavaş yavaş canlanmaya başlarken, iklim şartlarındaki değişmelerle birlikte havaların dengesiz olduğunu görüyoruz. Bakıyorsun gerçekten bahar gelmiş, bir bakıyorsun kar kış devam ediyor. Bir bakıyorsun sıcaklık değerleri 20 dereceye kadar çıkarken bir bakıyorsun 10 derecenin altına düşüyor.

Bahar aylarında havaların değişkenliğini görebiliyoruz. Mart ayı gerçekten yağışlı ve soğuk geçti.
Nisan ayında havaların ısınmasıyla doğa canlanmaya başladı. Havanın ısınmasına bakmamak gerekiyor. Bu aylarda sıcaklık değişimlerinin en dengesiz olduğu ay olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu ayda hastalıklarında çoğaldığını gözlemeyebiliriz. Özellikle alerjisi olan insanlar için gerçekten çekilmez bir ay olabilir. Doğanın yavaş yavaş canlanmasıyla birlikte polenlerinde sıkça olduğunu söyleyebiliriz. Alerjisi olan vatandaşlar için sosyal hayat yaşanmaz bir hal alabilir. Kaşıntı gibi, gözlerde oluşan kaşıntılar meydana gelebilir.

Grip ve Nezle gibi hastalıklar bu dönemde sıkça görülen hastalıklardır. Bütün bu hastalıkları birbiriyle karıştırmamak gerekiyor ve bir doktora görünmekte fayda var. Bahar aylarının insan hayatını olumlu yada olumsuz etkilerini görebilmek mümkün hem sağlığı etkileyebilir. Hem de insanlar üzerinde olumlu etki yaparak mutlu olmalarına neden olabilir.

İnsanların hayatında bahar aylarının psikolojik etkisini de görebiliriz. Neden mi doğanın yavaş yavaş canlanmasının insanlar üzerinde olumlu etkisinin olduğundan söz edilebilir. Yeniden canlanan doğa yeni bir başlangıç gibi düşünülebilir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.