Garenta Denizli Rentacar
ADI MİŞA
109 okunma

ADI MİŞA

ABONE OL
31/01/2023 09:45
ADI MİŞA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir gün telefonum çaldı. Telefonda numara var fakat isim yoktu. Telefonumda kayıtlı numaralardan değildi.Telefonumu açtığımda Gülsüm Çelikten kendisini tanıtarak numaramı, yazar bir öğretmenden aldığını, kendisinin kitap çıkartmak istediğini fakat yolunu yordamını bilmediğini hoca hanıma bunu anlattığında benim ismimi vererk yardımcı olabileceğimi söyledikten sonra; “Siz bu işlerle uğraşıyormuşsunuz” diyerek ona yardımcı olup olamayacağımı sorduğunda bende kendisine ‘şiir kitabımı, hikaye kitabımı çıkartacaksınız’ diye sordum. “İkisi de değil ben bir hatırat kitabı yazdım onu bastırtmak istiyorum” dedi. Ben de yardımcı olabileceğimi, ‘şu gün, şu saatte, şu yerde buluşalım detayını bana anlatırsın, yapacağımız çalışma daha da kolaylaşmış olacaktır’ dedim.

Söylenilen gün ve saatte buluştuk. Bir çay içimi kitabın tema’sını bana anlattılar. Gülsüm Çelikten, isteme, istememe ikilemi arasında bir kedi sahibi olduğunu, kediye çok alıştığını zaman zaman onu kaybetse de onunla çok güzel anılar geçirdiğini fakat kedisinin öldüğünü anlatarak, onun hatırasına bir kitap çıkartmak istediğini bana anlattılar.

Kitabın basım görüşmeleri için beraberce Boy Yayınlarına giderek, kitabın ebatını, fiyatını, kaç adet olacağını görüşüp kitabın basılmasına karar verildi.

Adı Mişa Gülsüm Çelikten’in kedisi için yazdığı bir anı kitabı. Kitap 78 sayfadan oluşmakta. Kitap Denizli Boy Yayınlarından Eylül 2022 tarihinde okuyucuları ile buluştu.

Kitap Edebi bir eser olmamakla beraber, yazar kedisi Mişa ile geçirmiş oldukları zamanı ve Mişanın hareketlerini içinden geçenleri yorumlayarak ve o günleri anımsayarak bir anı şeklinde anlatarak, Mişa’nın yokluğuna üzüldüğünü, Mişanın ölümünden önce başka bir kedi almasına rağmen, onun yerini ve yokluğunu dolduramadığını yazar kitabında anlatmaktadır.

Diğer taraftan okuyuculara da seslenen Gülsüm Hanım, “Sokakta çok hayvan var ilgiye sevgiye muhtaç, hiç korkmayın onlardan sevginizi verin ve sadece bakın karşılığında nasıl sevgi enerjisi ve iyilik alacaksınız. Bırakın hayata olumsuz bakmayı, tutun bir hayvanın, bir kedinin, bir köpeğin patisini. Hiç bir canlı zarar vermek için doğmaz, zarar vermek onlara sonradan öğretilir. Korkmayın sevin onları, başlarını okşayın. Bırakın size enerji versin, ruhunuzu temizlesin. Yine mi olmadı?, yine mi fazla geldi söylediklerim size? Hiç olmazsa onlara zarar vermeyin, onları kovmayın, mamalarını çöpe atmayın. Bu dünya hepimizin ve bu dünyada her canlıya yer var. Sevgiyle her şey hal olur” diyerek okuyuculara hayvanları sevmeleri ve onların yemek ve su gibi ihtiyaçlarının karşılanması için tavsiyelerde bulunmuştur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.