Total Banner
40 YILLIK GAZETECİLİK VE İNSANA HİZMET- İBRAHİM IRMAK
1222 okunma

40 YILLIK GAZETECİLİK VE İNSANA HİZMET- İBRAHİM IRMAK

ABONE OL
19/03/2024 18:03
40 YILLIK GAZETECİLİK VE İNSANA HİZMET- İBRAHİM IRMAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘’Daha güzel, daha yaşanılabilir bir çevre için Üçkuyular’da gelin el birliği, söz birliği yapalım sorunları birlikte çözelim.’’ diyen usta gazeteci İbrahim Irmak, yine insana hizmet için kolları sıvadı.
40 yılı aşkın usta gazeteciliğinin yanı sıra kaliteli duruşu ve hayat deneyimi ile insanlığa hizmeti yaşam tarzı haline getirmiş değerli büyüğüm, hiç yabancı olmadığı bir yola çıkmış. Zaten insana ve çevreye hizmet yolcusu olan İbrahim Irmak hocam, mesleki ve insani yönünü harmanlayarak layıkıyla yapacağından emin olduğumuz Karabağlar Üçkuyular Mahallesi Muhtar Adayı olarak kendisine başarılar diliyoruz. Bazı insanlar olur ya hiçbir statüye, hiçbir etikete ihtiyaç duymadan bir halk kahramanı gibi dolaşır ortalıkta. İnsana katkıyı, kolaylığı yaşam amacı haline getirmiş en büyük ödülünü de yine kendisi kendisine vermiş. İzmirli deneyimli gazeteci yazar bugüne kadar, Hürriyet, Yeni Asır, Güneş, Ticaret’te yazı işlerinde görev yaptı. Ege’de Bugün, 9 Eylül ve Haber Hürriyet’i gazetelerinin kuruluşunda yayım yönetmeni ve yayım yönetmen yardımcılığı ve insana dair insan odaklı köşe yazılarıyla biliniyor.
Haber Hürriyeti Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Irmak, yıllar boyunca çevre ve yaşam hakları, hayvan hakları konusunda yazılar yazarak düşüncelerini paylaşan ve çözüm üreterek yollarını köşe yazılarında anlatmaktadır. Irmak, Karabağlar Üçkuyular Mahallesi Muhtar adayı olarak yine insana hizmeti seçti. Kendi deyimi ile: ‘’Benim bu topluma, bu insanlara bir gazeteci olarak bir sorumluluğum var, herkesin yapabileceği bir şey var.’’ diyerek yola çıkan usta gazeteci yıllardır süregelen aydınlanma yolunda ‘Sen de Bir Mum Yak’ Projesi altında ekibiyle kütüphaneler kuruyorlar. Irmak, şu anda 13 tane kütüphane kurduklarını ve ellerinde üç tane daha kütüphane açılabilecek kitap olduğundan bahsetti. Üçkuyular’da 11/2 sokaktaki Ali Erentürk İlkokulu’nun önünde bulunan ahşap kütüphanede 5500 tane kitabın olduğunu ve bütün mahalleye ‘Al Götür, Oku Getir’ Projesiyle insanlara katkı sağlamak istediğini belirtti. Şahsen benim de ziyaret etmekten keyif aldığım, yemyeşil parkın içinde doğaya ayak uydurmuş, renkli sandalyeler ve masası, doğa kokulu ahşap kütüphanesi, birkaç yıl öncesine nazaran hızla büyüyen muz ağacı ve hocamın sıcak sohbeti dumanı üstünde sıcak çayı ile hocam zaten bir muhtarın olabileceği katkıyı, belki fazlasını sağlıyor mahalle sakinlerine. Şu andaki konumu ve insana hizmet yolculuğunda eksik olan tek şey ‘Muhtarlık’ tabelası zaten. Sanata ve eğitime verdiği önemle birlikte, sanatçılar için de neler yapabileceğini düşünmüş ve mahallede kendi eserleri bulunan her türlü emeğin sergilenmesinde destek olacağını belirtti. Yazarlar için kitaplarının, eserlerinin tanıtımı için imza günleri düzenleyerek sanatçılara ve mahalleliye katkı olma projelerinden de bahsetti değerli hocam.
Sözün özü, insanı tanıyan gözlemi ile insanlığa katkıyı kendine amaç edinmiş gazeteci yazar İbrahim Irmak hocamın hiç yabancı olmadığı bu yaşam yolu açık olsun. Sevgiyle, hoşça ve güzelliklerle kalın…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.