YAZAR-BİR’DE ŞİİR ETKİNLERİ KALDIĞI YERDEN
359 okunma

YAZAR-BİR’DE ŞİİR ETKİNLERİ KALDIĞI YERDEN

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YA-ZAR-BİR) tarafından her ayın ilk cumartesi günü düzenlenen geleneksel “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” şiir ve türkü dinletisine pandemi nedeniyle ara verilmişti. 30.uncu programdan 21 ay aradan sonra 31.incisi DBŞB Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ABONE OL
10/01/2022 16:36
YAZAR-BİR’DE ŞİİR ETKİNLERİ KALDIĞI YERDEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Programı Ali Tuluk ve Sadık Dağdeviren yönetirken, sunuculuğunu Sadık Dağdeviren yaptı.
YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu açış konuşmasında her ayın ilk cumartesi günü “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” programını yapmaya devam edeceklerini, ayın diğer üç cumartesi gününde de konferanslar verileceğini, kurslar düzenleneceğini ve atölye çalışmaları yapılacağını anlattı. Genel Başkan Abdülkadir Uslu konuşmasını şöyle devam etti “Bildiğiniz gibi bu etkinliğimizde şairler kendi yazdığı şiirlerini okuyorlar. Aile ortamında gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin merkezinde şiir ve türkü var. Amacımız burada paylaşılan şiirlerden bir şeyler kapabilmek, birbirimizden beslenerek daha kaliteli ve nitelikli şiirler üretmemizi desteklemek. Bu düşüncemizi daha sağlam zeminlere oturtmak için de diğer cumartesi günleri de yazı, şiir atölye çalışmaları planlıyoruz. Bize katkı vereceğini düşündüğümüz hızlı okuma, güzel konuşma, yazım kuralları gibi konularda da kurslar düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi bu çalışmalarımız üyemiz olmasa da ilgi duyan herkese açıktır.”

“31. Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” etkinliğinde şiirlerini okuyan şairler şu isimlerden oluştu: Abdülkadir Uslu, Ahmet Sarı, Ali Tuluk, Elif Özallı,Enver Bilki, Hüdayi Türköz, Hüseyin Say, İsmail Gökçe, Mehmet Akdağoğlu, Mehmet Aslan, Mehmet Dağal, Melahat Kuzu, Mesut Akdağ, Musa Akın, Musa Soyuçok, Özlem Gündoğdu, Sadık Dağdeviren, Sami Şimşek, Sevim Ayhan, Sevim Say, Şerif Ulu, Ünal Şahinler, Veli Aykar, Yaşar Aydınlık.


Birbirinden güzel türküleri seslendiren, sazlarıyla sesleriyle programa renk katan ozan ve sanatçılar da şu isimlerden oluştu:Tavas’tan katılan Emin Mert Boyacıoğlu, Denizli Merkezden katılan Mehmet Dağal ve Çal’dan katılan Şerif Ulu. Program sonrasında katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

Editör : Fatma H. HEPEKBİÇ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.