TURİZM HAFTASINDA MEZUN VE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ
945 okunma

TURİZM HAFTASINDA MEZUN VE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ

Turizm Haftası kapsamında, önceki dönemlerde PAÜ Turizm Fakültesi’nden mezun olmuş ve farklı otellerde üst düzey yöneticilik yapan isimler, Turizm Fakültesi öğrencileri ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilere, iş hayatına yönelik önemli tavsiyeler verdi.

ABONE OL
19/04/2022 12:11
TURİZM HAFTASINDA MEZUN VE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm Haftası kapsamında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi Hierapolis Salonunda “Mezunlarımız ve Denizli” temalı söyleşi gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler, öğrenciler ve sektör temsilcilerinin yanında Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol katıldı. Moderatörlüğünü Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan yaptığı söyleşide; Leman Otel Müdürü Emine Teker, Anım Butik Otel Müdürü Emre Erdönmez, Angels Park Otel Müdürü Figen Karacasulu ve Grand İtimat Otel Müdürü Ahmet Pala iş hayatına yönelik deneyimlerini aktararak, öğrencilere önemli tavsiyeler verdi.

“Mezunlar ve Denizli” temalı söyleşide turizm sektöründe kariyer basamaklarındaki aşamalar, sektörde başarılı olabilmek, turizmde iletişim konuları hakkında konuşuldu. Konuşmacılar kendi hayatlarından kesitlerle sektörde kazandıkları tecrübeleri anlattı. Özellikle iletişim ve kendine güvenmenin ne denli önemli olduğuna vurgu yaparak, kariyer yolcuklarında onlara büyük avantaj yaratacak ipuçlarını paylaşarak, kariyer planlamalarına yönelik önemli bilgiler aktarıldı. Söyleşi, öğrencilerin sektörle ilgili merak ettikleri soruların cevaplandırılmasının ardından Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün ve Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Polat tarafından Leman Otel Müdürü Emine Teker, Anım Butik Otel Müdürü Emre Erdönmez, Angels Park Otel Müdürü Figen Karacasulu ve Grand İtimat Otel Müdürü Ahmet Pala’ya teşekkür belgesini vermesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

Editör: Salih ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.