Garenta Denizli Rentacar
MİNİK ÖĞRENCİLER SÜRDÜREBİLİR DÜNYA İÇİN ETKİNLERE KATILIYOR
579 okunma

MİNİK ÖĞRENCİLER SÜRDÜREBİLİR DÜNYA İÇİN ETKİNLERE KATILIYOR

Denizli’de bulunan 3 anaokulu “Sürdürülebilir Dünyam” projesi çercevesinde ortak ürün çalışması olarak “Tohum Takası” etkinliği yaptı. Minik öğrenciler, atık malzemelerden oluşturdukları saksılarda tohumlarını toprakla buluşturdu.

ABONE OL
19/04/2022 11:41
MİNİK ÖĞRENCİLER SÜRDÜREBİLİR DÜNYA İÇİN ETKİNLERE KATILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale İlçesi’nde bulunan Tevfik Fikret Kaya İlkokulu Anasınıfı, Hasan Veli Üğür Anaokulu ve Nedime Kabaklıoğlu Anaokulu, “Sürdürülebilir Dünyam” eTwinning Projesi çercevesinde ortak ürün çalışması olarak “Tohum Takası” etkinliği yaptı. 3 okulun ve 4 ana sınıfı öğrencileri bir araya gelerek okullarında yürüttükleri “Eko Okul”, “Sıfır Atık ve Okullarda Orman Projeleri” çerçevesinde de “Konserve Kutusu Tin” isimli hikaye kitabı okuma etkinliği, “Temiz Gelecek” isimli şarkı-ritim çalışması, atık materyallerle sanat etkinliği çalışması yaptı. Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde pamuk şekerleri sınıfı da yürütmüş oldukları ‘KıdsOutsıde’ isimli eTwinning projesi çercevesinde okuldaki arkadaşlarıyla okul bahçesinde, doğal materyallerle özgün ürün tasarımları yaptı.


Ayrıca 3 okul müdürü, sınıflarına rehberlik ettikleri buluşmada, Pamukkale İlçesi adına okullar arasında gerçekleştirilen etkinlikten dolayı duydukları memnuniyet ve öğrencilerin doğada zaman geçirmelerinden, bilinçli tüketim ve geri dönüşüm hakkındaki bilinçli farkındalık çalışmalarından dolayı çok mutlu oldukları dile getirdi.


İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.