Garenta Denizli Rentacar
ŞİİR DÜNYASI
229 okunma

ŞİİR DÜNYASI

ABONE OL
11/05/2022 13:44
ŞİİR DÜNYASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şiir, öyle bir rüzgâr ki; insanı, sanat zemininde güzelliklerin iklimiyle buluşturuyor. Şiir güzelliğinde bir hayatı sürdürebilmenin mücadelesini vererek bu günlere geldim.
       Kendimi tanımaya başladığım günden itibaren hassas bir ruhun sancılarını yaşadım. O günlerden beri şiir hep hayatımda vardı ve ömrüm boyunca da var olacak.
       Şiir, bir bakıma şahsın şahsiyetini şahıslara aktaran bir sanat ürünüdür. Bu sebeple sanatçıya ait kişiliğin ana hatlarının doğru belirlenmesi sanat eserinin daha gerçekçi yorumlanmasını sağlar. Kişiliğimin ana çizgileri şöyle özetlenebilir.
       Sevdalanmalarım, karşı cinsle buluşmaktan öte katıksız sevgiyi bulmaya yönelikti. Görüntü beraberliğinden hep uzak durdum. Asıl olan sevgiydi, asıl olan iç huzuruydu…
       Şiirdeki seçiciliğim, hayatıma aksetti. Sanatın her şeyden önce düzeylilik olduğunun idrakiyle, ruh inceliğini ve edebi her şeyin üstünde tuttum.
       Sevdalarımın hep arkasında durdum ve onları güzellikle andım. Sevdayı her şeyin üstünde tuttum. İnsanın sevgi mahsulü olduğunun idrakiyle, sevebilme duygusunun körlenmemesi gerektiği inancındayım. Sevgiden mahrum ruhların zavallılığına yürekten acırım. Yaşadığım her sevda hüsranında, inadına sevebilme duygumu korumaya direndim…
       Bir insanın duygularıyla oynamak, zannımca ona yapılabilecek en büyük kötülüktür. Kimseyi incitmemeye özen gösterdim, çünkü bu incitmelerde, en büyük incinmeyi kendim yaşadım.
       Karşınızdaki insan –cinsiyet farkı olmaksızın- size dostluğunu sunmamışsa, gözlerine dahi bakma hakkına sahip olmadığınız düşüncesi, edep anlayışımın temelini oluşturur.
       Memleketimi ve insanlarını her zaman sevdim. Maziye saygılı, ecdada şükran dolu hislerle, Türk kimliğimden ve İslâm inancımdan hep onur duydum. Öz değerlerimizin dünya durdukça yaşaması gerektiği inancındayım. Birilerinin sizin sizliğinizin yerine geçtikten sonra sizin sizliğinizin kalmadığı düşüncesindeyim.
       Bütün insanlığa şiir lezzetinde, şiir güzelliğinde, şiir inceliğinde, şiir aydınlığında, şiir derinliğinde onurlu ve düzeyli bir hayat sürmeleri dileği ve ruh gülümsemesinin, yürek coşkusunun, sevme duygusunun sonsuza dek sürmesi temennisiyle…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.