SEMİH BİLGİÇ / ARAYIŞ
243 okunma

SEMİH BİLGİÇ / ARAYIŞ

ABONE OL
28/03/2022 16:03
SEMİH BİLGİÇ / ARAYIŞ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayığını bırak, denizin koynuna. Her şey olması gerektiği yerde durur.
Ne çok korkularımız var. Ancak yaşamak böylesi bir oyundur. Hiç kimsenin garantisi yok bu dünyada. Denizdeki dalgalarla boğuşmayı da öğrenmek gerek. Denize açılmadan kıyıda geçmez koca bir ömür.
Zaten, aramakla geçiyor her anımız. Arayış içinde varlıklarız. Önemli olan neyi,
nerede, ne zaman ve nasıl arayacağımızı bilmek. Kimi sığ sularda bulur aradığını, kimi okyanusların derinliklerinde.
Vurgun yeme tehlikesini göze alarak dalar derinlere sünger avcıları. Her birimiz kendi denizimizden çıkarıyoruz nevalemizi. Mutlu olmak için göze almamız gereken zorluklarla dolu her anımız. ‘Gülü seven dikenine katlanır.’ demişler.
Günümüzde büyük göçler yaşayan toplumları görüyoruz. İnsanlık dramı gözlerimizin önünde. Dünleri ne yazık ki bugünlerini hazırladı. Gelişemeyen ülkelerin sonu bu. Büyük balık, küçük balığı yutuyor.
Çağımızda hızla gelişen teknolojiler, toplumların sonunu getiriyor. Toplumlar arasındaki uçurum giderek büyüyor.
Yarını belirleyenler, teknolojik üstünlüğü elinde tutanlar oluyor.
Geçmişin dünyasından çok farklı bir dünyaya gidiyoruz. Hayal edemeyeceğimiz yeni buluşların belirleyici olacağı günler yakın. Her adımımızın getireceği sonuçlar çok büyük.
Bilim insanlarını döktüğü her alın teri, savaşta dökülecek kanları azaltıyor. Bu yüzden bilim alanındaki arayışları saygıyla karşılamalıyız. Bilim insanlarının görüşlerine önem vermeliyiz.
Bilimde ilerleyemeyen toplumlar, bugün yurtlarından kovuluyorlar. Denizin fırtınalarında toplumlar ne canlarını ne topraklarını koruyabiliyor. Bilim için verilen tüm emeklere gönülden saygılar.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.