PAÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ EK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI
847 okunma

PAÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ EK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

PAÜ Rektörlüğü ile Öz Sağlık–İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Âdem Yavuz tarafından imzalanan ek protokol ile yürürlükte olan toplu iş sözleşmesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2021-2022 dönemi Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü’ne uyumlu hale getirildi.

ABONE OL
01/04/2022 16:15
PAÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ EK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörlüğü’ne bağlı 17 Nolu Sağlık ve Sosyal Hizmetler işkolunda çalışan işçiler adına 01.09.2020-31.12.2022 yürürlük süreli toplu iş sözleşmesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü’ne uyumlu hale getirildi. Ek protokol, mevcut protokolün tarafları; PAÜ Rektörlüğü ile Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası (Öz Sağlık-İş) arasında imzalandı. Yapılan ek protokol çerçevesinde, Öz Sağlık-İş Sendikasına üye işçilerin; taban ücret, sosyal yardım, giyim ve koruma malzemesi yardımı ücretlerine ilişkin konularında iyileştirmelere gidildi. Ek protokol, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Âdem Yavuz tarafından imzalandı.


“İŞÇİLERİN YÜZLERİNİN, BİR NEBZE DAHA GÜLMESİNE VESİLE OLMAKTAN DOLAYI MEMNUNUZ”


İmza töreninde konuşan Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Âdem Yavuz PAÜ Hastanelerinde çalışan işçilerin yüzlerinin bir nebze daha gülmesine vesile olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, sendika olarak kamu kurumlarında çalışan tüm personelin mutlu olmasını istediklerini söyledi. Kurumlar ve işçilerin her zaman ortak bir paydada buluşmasını amaçladıklarını dile getiren Yavuz, sürecin yürütülmesine katkı koyan başta Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan olmak üzere Hastane Yönetimi’ne teşekkürlerini iletti.


REKTÖR KUTLUHAN: “İŞÇİLERİMİZ İÇİN TÜM İMKÂNLARIMIZI ZORLUYORUZ”


Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan işçilerin alacakları ücretler konusunda her zaman tüm imkânlarını sonuna kadar zorladıklarını ifade ederken, şu an imzalanan ek protokolle bu çabalarına bir miktar daha katkı sağladıklarını belirtti. İşçilerin refahı ve mutluluğu için ellerinden gelen çalışmaları yapmaya devam edeceklerini hatırlattı. Ek protokol kapsamında işçilere ödenecek ek ücretlerin aylara dağıtılarak ödeneceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Kutluhan, ek protokolün hazırlanması ve yürürlüğe girmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Protokolün PAÜ Hastaneleri bünyesinde yoğun emek harcayan işçiler için hayırlı olması temennisinde bulundu. Günün anısına, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile tören sona erdi.

Editör : Salih ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.