PAÜ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI
169 okunma

PAÜ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

PAÜ Hastanesi Acil Tıp Anabilim dalı büyük bir başarıya imza atarak en iyi sözel bildiri ödülüne layık görüldü.

ABONE OL
07/11/2022 20:31
PAÜ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalında Araştırma görevlilerinden Tarık Gören’in Prof. Dr. İbrahim Türkçüer danışmanlığında, PAÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP)’den destek alarak yaptığı ‘‘Acil Servise Başvuran Viral Pnömonili Hastalarda Serum ACE (Anjiyotensin Dönüştürücü Enzim) Düzeyi ve ACE Gen Polimorfizminin Araştırılması’’ tez çalışması, 18th National Emergency Medicine Congress & 9 th Intercontinental Emergency Medicine Congress & 9 th International Critical Care and Emergency Medicine Congress’te Doç. Dr. Atakan Yılmaz’ın da sunumu sonucu en iyi sözel bildiri ödülünü aldı.

Beş kıtadan, 53 ülkeden, yüzlerce etkin ve yetkin bilim insanının yılın bu en büyük bilimsel organizasyonu için Türkiye’de Acil Tıp camiasının değerli üyeleriyle buluştuğu kongrede toplam 450 bildiri içerisinden birinci seçildi. Kongre’nin gala gecesi olan 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Ödülü Doç. Dr. Atakan Yılmaz, ATUDER yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Başar Cander ve genç ani ölümün sebebini bularak Brugada Sendromunu tanımlayan ve isim babası olan dünyaca ünlü kardiyolog Prof. Dr. Josep Brugada’nın elinden aldı. Pamukkale Üniversitesi adına önemli bir ödülün alınması büyük yankı uyandırdı. Başhekim Prof. Dr. Murat Özban başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ve teşekkürlerini belirtti. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.