Total Banner
ÖĞRETMENLERDEN ‘BİZ UNVAN İSTEMİYORUZ’ EYLEMİ
810 okunma

ÖĞRETMENLERDEN ‘BİZ UNVAN İSTEMİYORUZ’ EYLEMİ

Denizli’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavına karşı eylem yaptı. Eğitim İş Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, FETÖ’nün yarıda bıraktığı sistemin yeni yönetim tarafından tamamlanmak istendiğine dikkat çekti.

ABONE OL
31/08/2022 16:36
ÖĞRETMENLERDEN ‘BİZ UNVAN İSTEMİYORUZ’ EYLEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığının 19 Kasım’da yapılacağını duyurduğu Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’na karşı eylemler sürüyor. Bu kapsamda Eğitim İş Denizli Şubesi yönetim kurulu ve sendika üyesi öğretmenler Delikliçınar Meydanında eylem yaptı. ‘Öğretmene Saygı, ‘Sınav Unvan İstemiyoruz’ yazılı pankart taşıyan öğretmenler adına basın açıklaması yapan Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, “2006-2007’li yıllarda FETÖ ile kol kola yürüyenler öğretmenleri ayrıştırmak ve Türk Milli Eğitim sistemini tamamen çökertmek için kariyer basamakları uygulamasını bizlere dayattılar. O dönemde çok söyledik bu yanlıştır bu sınava gerek yok dedik. Öğretmenleri liyakatına; hizmet yılına ve başarılarına göre değerlendirin ödüllendirin dedik ama dinlemediler.

FETÖ’nün kendi okullarında ve yurtlarında uyguladığı sistemi Milli Eğitim sistemimize aktarmak ve Türk Milli Eğitim sistemini tamamen kuşatmak için bu ayrıştırıcı itibarsızlaştırıcı projeyi kanunlaştırdılar. Tuzaklarla dolu bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkardılar. O günden bu yana kazanılmış binlerce dava var. Hiçbirinin diğerinden farkı olmayan bakanlar, bu mahkeme kararlarını neden uygulamadınız? İnsanların hakkını neden teslim etmediniz? Şimdi çıkmış müjde diyerek, toplumu kandırarak bize bu ahlaksız uygulamayı tekrar dayatıyorsunuz. Siz kandırılmaya alışmış olabilirsiniz ama bizim bu yalanlara karnımız tok! Bizler sınav unvan istemiyoruz, öğretmenlik bizim için en değerli unvandır.

Bizim başöğretmenimiz Atatürk! Atatürk’e millet mektepleri başöğretmeni unvanı meclisimiz tarafından verilen bir unvandır. Bu FETÖ projesi ile Atatürk’e verilen başöğretmenlik unvanı da sulandırılmak istenmektedir. Verecek başka unvan mı bulamadınız be hey vicdansızlar. Boşalan, geçici açık kadrolar için vekil öğretmenlik uygulaması tam maaş desteği ile eskiden olduğu gibi hayata geçirilmelidir. Biliyor musunuz, Milli Eğitim bakanlığı ücretli öğretmenlerimizin sigortasını bile eksik yatırıyor. Karın tokluğuna çalıştırılan bu öğretmenlerimiz bizim, sizin hepimizin kardeşi ve evladı. Bizlerle aynı işi yapan bu öğretmenlerimiz tamgün çalışırlarken sigortaları bile tam ödenmiyor! Bu sömürü düzeni bu adaletsiz düzen derhal son bulmalıdır.  Sözleşmeli, ücretli, kadrolu, uzman ve başöğretmen şeklinde farklı farklı sıfatlar bizleri ayrıştırmakta öğretmenler odasını karıştırmaktadır. Türk Eğitim sisteminin geleceğini bulandırmaktadır” dedi.  HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.