MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN ‘BİLİNÇLİ DÖNÜŞÜM SANATI’ PROJESİ
294 okunma

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN ‘BİLİNÇLİ DÖNÜŞÜM SANATI’ PROJESİ

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Türkiye’nin farklı illerindeki okulların da ortak olarak yer aldığı “Bilinçli Dönüşüm Sanatı” e-Twinning projesi hayata geçirildi.

ABONE OL
20/04/2022 09:28
MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN ‘BİLİNÇLİ DÖNÜŞÜM SANATI’ PROJESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan e-Twinning, Türkiye’nin farklı illerindeki okullardan 8 öğretmen ve 28 öğrenci katılım sağladı. Projeye İl genelinde Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Alan Şefi ve 3 öğrencisi de ortak oldu.


Proje hakkında bilgiler veren proje ortağı Alan Şefi ve Moda Tasarım Öğretmeni Adviye Altun Saldıroğlu, projenin amacının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için sıfır atık prensibi ile geri dönüşümü hayatın bir parçası haline getirmek olduğunu belirtti. Saldıroğlu, “E-Twining projesiyle aynı zamanda pandemi sürecinden olumsuz etkilenen öğrencilerin kaynaşmaları, aralarındaki bağın güçlendirilmesi de hedefledik. Proje çalışmaları çerçevesinde öğrenciler bir çok görev üstlenmiştir. Başta okulda olmak üzere çevre temizleme faaliyetlerine katılmışlardır. Proje sonuç ürünleri olarak atık kumaşlardan geri dönüşüm yoluyla çanta tasarımları yapılmış ve ilgilenenlerin beğenisine sunulmuştur” dedi.


İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.