Garenta Denizli Rentacar
OSMAN ZOLAN HAKLI MI ÇIKTI?
849 okunma

OSMAN ZOLAN HAKLI MI ÇIKTI?

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ,15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi gecesi hakkında verdiği röportajın detayları 6 yıl sonra gün yüzüne çıkıyor.

ABONE OL
19/04/2022 16:46
OSMAN ZOLAN HAKLI MI ÇIKTI?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Zolan’nın darbe gecesi saat 22:00 ‘den saat gece yarısı 4’e kadar meydanlarda olmayanları kastettiği “O gece olması gerekenler meydanda yoktu. Seçilmiş isimler sağımda ve solumda yoktu. Tersine dönünce ilerleyen saatlerde geldiler” sözleri 6 yıl sonra gün yüzüne mi çıkıyor?
2014 – 2019 yılları arasında Muhammet Subaşıoğlunu’nun döneminde Merkezefendi Belediye Başkan Yardmcılığı görevini yapan ve şu anda Merkezefendi Belediye Meclis üyesi olan Ayhan Mazıoğlu’nun gece saatlerinde sosyal medyada paylaştığı yazı gündeme bomba gibi düştü.


“BOĞAZİÇİLİ O GECE NEREDEYDİN?”


2014 – 2019 yılları arasında Muhammet Subaşıoğlunu’nun döneminde Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yapan ve şu anda Merkezefendi Belediye Meclis üyesi olan Ayhan Mazıoğlu’nun “Boğaziçili o gece neredeydin, cevapla millet bilsin seni” sözleri ile tartışma yarattı. Merkezefendi Belediye Meclis üyesi olan Ayhan Mazıoğlu’nun paylaşımı ile sır perdesi aralandı.
Ayhan Mazıoğlu, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile 15 Temmuz gecesi meydanlarda görünmeyen dönemin seçilmiş ismi olan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun nerede olduğuna işaret etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,15 Temmuz 2016 akşamında darbe girişiminde, 22:30 ‘dan itibaren AK Parti İl Başkanlığı meydanlarında, daha sonra ise AK Parti Denizli İl Başkanlığından Çınar Meydanına kadar yürüyen AK Partili isimler arasında olmayan kişilerin olduğuna vurgu yapmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 2016’nın Eylül ayında bir röportajında bu konu hakkında sitem dolu sözler söyleyip kimi kastettiği ise belli olmamıştı. Bu sır perdesi Mazıoğlu’ nun paylaşımı ile 6 yıl sonra gün yüzüne çıktı.


MAZIOĞLU’NDAN İĞNELEYİCİ YORUM


2019 yerel seçimlerinde Merkezefendi Belediye Başkanlığını kaybeden Muhammet Subaşıoğlu ile 2014 – 2019 yılları arasında Muhammet Subaşıoğlunu’nun döneminde Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yapan ve şu anda Merkezefendi Belediye Meclis üyesi olan Ayhan Mazıoğlu’nun yaklaşık bir yıldır aralarının bozuk olduğu iddiaları vardı. İkili arasındaki gerginlik yapılan sosyal medya paylaşımı ile tescillendi. Ayhan Mazıoğlu gece saatlerinde yaptığı paylaşım ile, iddialara göre Muhammet Subaşıoğlu’nu kastederek “Boğaziçili o gece neredeydin, cevapla millet bilsin seni” sözleri ile sır perdesini araladı. Ayhan Mazıoğlu’nun o paylaşımı sonrası ise akıllara ise 15 Temmuz gecesinde meydanlarda görünmeyen ve daha sonra ise herhangi bir açıklama yapmayan Muhammet Subaşıoğlu geldi. Subaşıoğlu’nun bu konu ile ilğili ne açıklama yapacağı ise merak konusu oldu.


İŞTE O RÖPORTAJDAN ÖNEMLİ BAŞLIKLAR


AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’da 15 Temmuz gecesi hakkında verdiği röportajlarda da “Görmek istediklerim ilk başlarda yoktu” diyerek ilerleyen saatlerde meydanlara çıkanları kastetmişti.


ZOLAN: “GÖRMEK İSTEDİKLERİM İLK BAŞLARDA YOKTU”


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını, yaşananları anlatırken “Görmek istediklerim ilk başlarda yanımda yoktu. Saat 04.30’dan sonra gelenler oldu” sözleriyle de sitemini dile getirdi. Zolan Bunu da dile getirirken “Darbenin rengi anlaşılmaya başladı. Bir baktık ki o noktadan sonra başlangıçta görünmeyenler, tövbekar olup, meydanlardaki darbe karşıtlarına yanaşmaya çalışıyor. ‘Ben oradaydım, sizin yanınızdaydım’ demeye başladılar” ifadesini kullandı.


03.30’DAN SONRA TÖVBEKAR OLDULAR


Zolan: Görmek istediklerim ilk başlarda saat 03.30’u geçtikten sonra darbenin rengi anlaşılmaya başladı. Darbeciler aleyhine gelişti geçen her dakika. Bir baktık ki o noktadan sonra başlangıçta görünmeyenler, tövbekâr olup, meydanlardaki darbe karşıtlarına yanaşmaya çalışıyor. Ben oradaydım, sizin yanınızdaydım” demeye başladılar.


“SAĞIMDA SOLUMDA OLMASI GEREKENLER YOKTU”


Zolan: Partiden çıkarak Atatürk Caddesi’nde kol kola yürüdüklerimizi hatırlıyorum. Şahin Tin vekilimiz vardı. Eski milletvekillerimizden Mehmet Salih Erdoğan, il Başkan Yardımcısı Uğur Erdoğan, eski il başkanı Avni Örki vardı. Delikliçınar’a geldikten sonra partiden ve çalışma arkadaşlarımızdan da katılım oldu tabiki. Ama görmek isteyip de göremediklerim de vardı. Sağımda solumda olması gerekenler yoktu. Üzüldüm… “Milletin emanetini taşıyabilmek gerek” dedim kendi kendime. Çünkü o gün başka bir gündü. Taşıdığımız o emanet için gerekirse canımızı vereceğiz. Bin yıl onursuzca yaşamaktansa, bir saat onurlu bir şekilde yaşamayı tercih etmek gerekiyordu. O görmek istediklerimin isimleri bende saklıdır. Sağımda solumda olması gerekenler seçilmiş olanlardı. Maalesef bunları görememekten üzüntü duydum. Tabii saat 03.30’dan sonra o göremediklerimi görmeye başladık. Artık her şey ortaya çıktıktan sonra göründüler.

HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.