HAMMADDESİ PETROL OLAN ÜRÜNLERDE YÜKSEK ARTIŞ
319 okunma

HAMMADDESİ PETROL OLAN ÜRÜNLERDE YÜKSEK ARTIŞ

Petrol fiyatlarının her geçen gün artmasıyla birlikte hammaddesi petrol olan çanta ve bavul fiyatlarının artışı devam ediyor. Fiyat artışlarından dolayı işlerin yoğun olduğunu dile getiren çanta tamircisi Aydın Şentürk, son yılların en yoğun günlerini yaşıyoruz” diye konuştu.

ABONE OL
08/03/2022 16:02
HAMMADDESİ PETROL OLAN ÜRÜNLERDE YÜKSEK ARTIŞ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hammaddesi petrol olan çanta ve bavul fiyatlarının yükselmesi dolayısıyla çanta tamircilerinde yoğunluk yaşanıyor. Yeni bir çata almak yerine tamirini yaptıran vatandaşlar çanta tamircilerinin yolunu tutuyor. Çanta tamircisi Aydın Şentürk, “Çanta ve valizlerin fiyatlarında ciddi artışlar yaşanıyor. Bu nedenle tamirciler olarak en yoğun günlerimizi yaşıyoruz. Malzeme fiyatlarında da ciddi artışlar yaşanıyor. Bizde esnaflar olarak fiyatları arttırmak zorunda kalıyoruz. Çantanın hammaddesi petrol. Petrol fiyatları malum her geçen gün artıyor. Hammaddesi petrol olan çanta ve bavulların fiyatları yükseliyor. Böyle olunca vatandaş var olan çantasını tamir ettirerek daha uzun ömürlü kullanıyor. Yeni ürünler haliyle çok pahalı.
Biz bir hafta önce aldığımız malzemeyi bir hafta sonra yüksek fiyatlarda almak zorunda kalıyoruz. Çanta ve bavulun hammaddesi petrol plastik malzemelerdir. Petrol fiyatlarının artmasında petrol üreticisi olan Rusya’dır. Şu anda Rusya-Ukrayna savaşı fiyatları yükseltmeye devam ediyor. Bizde ister istemez esnaflar olarak fiyatları yükseltmek zorunda kalıyoruz” dedi.


Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.