DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇİÇEKLERLE KARŞILADILAR
272 okunma

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇİÇEKLERLE KARŞILADILAR

Eğitim-Bir-Sen Denizli Üniversite şubesi, 8 Mart dünya kadınlar gününü üniversite ana giriş kapısında kadınları çiçeklerle karşılayarak kutladı.

ABONE OL
08/03/2022 15:57
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇİÇEKLERLE KARŞILADILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim-Bir-Sen Denizli Üniversite Şube Başkanı Mehmet Baysal; Kadın, aileden başlayarak toplumun tüm katmanlarının taşıyıcı unsuru, nesiller yetiştiren mürebbiyesi, çalışma hayatının önemli aktörüdür. Bir insan olarak hayatımızın her dönemini farklı rollerle kuşatan kadınlarımızın toplumsal konumunu örselemeden, saygınlığını muhafaza ederek hakkını teslim etmek sağlıklı bir toplumsal yapının olmazsa olmazıdır. Emekleri, sevgileri ve fedakarlıklarıyla insanın olduğu kadar toplum geleceğinin şekillenmesinde de önemli bir role sahip olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Baysal; kadın da erkek de hayatın eşit ana ögesi, kurucusu ve koruyucusudur; aslolan, karşılıklı hukuk ve hukukun doğurduğu sorumluluklardır. O nedenle başta çalışma yaşamı olmak üzere her alanda çeşitlilik önemlidir. Çünkü farklılıklar engel değil, başarının habercisidir. Bir medeniyetin büyüklüğünün en önemli göstergelerinden biri, kadına bakış açısıdır. Bizim medeniyetimizde tarihin her döneminde kadınlarımız hayatın her alanında yer almış, toplum kendi içinden tarih yapıcı örnek şahsiyet niteliğinde kadınlar çıkarmıştır. İnsana değer katacak, medeniyet değerlerimizi koruyup yüceltecek bir gelecek, ancak emek veren kadının hakkını alması, ailenin ayakta tutulması ve toplumsal yapının korunmasıyla mümkündür. Güçlü kadın, güçlü aileyi; güçlü aile ise güçlü toplumu meydana getirir. Bu bilinçle hareket edilmeli; toplumsal dokuyu koruyan, çalışma hayatında üreten kadınlarımıza hak ettikleri değer bir günün değil, her günün konusu olmalıdır. Kadına yönelik engeller sadece kadının sorunu değil toplumun sorunudur. Bugün toplumun değerlerine sahip çıkma, ahlaki erdemi tesis etme ve geleceği birlikte koruma adına birlikte mücadele günüdür. Unutulmamalıdır ki kadınların olmadığı, içinde yer almadığı hiçbir haklı mücadele kazanılamaz diye ifade etti.

Eğitim-Bir-Sen olarak, bugünün özelinde kadınlarımızın toplum için değerine ve önemine dikkat çekmek için Pamukkale Üniversitesi ana giriş kapısında kadınları çiçeklerle karşıladık; ancak sevgi, şefkat ve fedakarlığın sembolü, toplumun en önemli yapı taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün sadece bir kutlama günü olarak kalmaması gerektiğini, değerleri anlama, hakkı teslim etme, emeğin karşılığını verme konusunda bir bilinç tazeleme günü olması gerektiğini ifade eden Baysal, kadınlara yönelik mücadelemizi ve dayanışmamızı sürdüreceğimizi kamuoyuyla saygılarımızla paylaşıyoruz” dedi.

Editör: Fatma H. HEPEKBİÇ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.