Total Banner
ECOCOTTON, FASHİON WEEK’E DAMGA VURGU
767 okunma

ECOCOTTON, FASHİON WEEK’E DAMGA VURGU

Türkiye'de ev tekstilinde organik üretim gerçekleştiren öncü firma Ecocotton, Fashion Week’te toprak ve kadının ortak özelliklerini vurgulayan, koleksiyonunu tekstilin tarihi başkenti Laodikya’da sergiledi. Ecocotton Tasarımcısı Dilek Ünlü; “Toprakla kadının gücü bambaşka bir şey birleştirerek böyle bir koleksiyon ortaya çıktı. Ecocotton tasarımlarında da aynı şekilde geçerlidir. Bu Denizli Fashion Week’te yapmış olduğum tasarımlar için de geçerlidir” diye ifade etti.

ABONE OL
28/01/2022 16:21
ECOCOTTON, FASHİON WEEK’E DAMGA VURGU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekstilin tarihi başkenti Laodikya’da, Denizli Fashion Week, Laodikya Antik şehirde Burcu Esmersoy’un sunumuyla özel bir lansmanla tüm Dünya’ya da izlendi. Denizli’den seçkin firmaların katıldığı organizasyonda, Türkiye’de öncü firma olan Ecocotton, organik ev tekstil ürünleri üreticisi olarak özel bir koleksiyon ile katıldı. Sürdürülebilir, doğa dostu üretimin öncüsü olan Ecocotton, organik ev tekstil ürünlerinin üretimine 10 yıl önce başladı. Koleksiyonda organik pamuktan, keten kenevir gibi doğal elyaflardan üretilen ürünlerini el nakışları ile taçlandırılan Ecocotton, 2021 yılına damga vurdu. Organik olarak nevresim, havlu, bornoz, bebek grupları gibi geniş ürün yelpazesini her geçen gün zenginleştiren, Ecocotton Tasarımcısı Dilek Ünlü, Denizli Fashion Week organizasyonunda sürdürülebilir üretim teması doğrultusunda üretimde kullanılan organik nevresim kumaşlarından kalan parçalarla, ev giyimi, sabahlık pijama gibi yeni gruplarda değerlendirmiştir. Tasarımcı Ünlü, toprak temasını kullandığı koleksiyonda toprak ve kadının ortak özelliklerini vurgulayarak, koleksiyonun temasını açıkladı.


Denizli Fashion Week organizasyonuna katılan Ecocotton Tasarımcısı Dilek Ünlü, sürdürülebilir üretim teması doğrultusuyla üretimde kullanılan organik kumaşlardan kalan parçalarla toprak ile kadının ortak özelliklerini taşıyan koleksiyonunu oluşturdu. Koleksiyonuyla damga vuran Ecocotton Tasarımcısı Dilek Ünlü; “2021 yılında DETGİS’in düzenlemiş olduğu Fashion Week bizim için bir nefes oldu diyebilirim. Ele aldığım konu tamamen topraktı. Hepimizin bildiği gibi pandemi süreciyle beraber ormanların yandığıyla beraber bir sürü felaketle karşı karşıya geldik. Bunlara istinaden renk ve dokuya önem verdim. Bunlarda tamamen toprak tonlarıydı. Toprak, doğurgandır, güçtür, anadır, hayatı temsil eder. Ben toprak ile kadını bütünleştirmek istedim. Toprakla kadının gücü bambaşka bir şey birleştirerek böyle bir koleksiyon ortaya çıktı. Ecocotton tasarımlarında da aynı şekilde geçerlidir. Bu Denizli Fashion Week’te yapmış olduğum tasarımlar için de geçerlidir” dedi.

İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.