Doların yükselmesiyle birlikte elektronik ürünlerin fiyatlarında da yüksek artışlar görülüyor. Esnaf sürekli zam koymaktan dolayı bıktıklarını ifade ederek, sattıkları ürünün yerine yenisini koyamadıklarını belirttiler. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Denizli Elektronikçiler Odası Başkanı Osman Özdağ, sektörde sıkıntıların devam ettiğini dile getirerek, her türlü olumsuzluğa rağmen ayakta kalmaya çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Özdağ açıklamasında; “Elektronik ürünleri yurt dışından dolar üzerinden aldığımız için doların yükselmesiyle birlikte bütün ürünlerde zam yapmak zorunda kalıyoruz. Esnaflarımız malzeme almada sıkıntılar yaşıyor. Sattığı ürünün yerine koyamıyor. Büyük sıkıntılar yaşanıyor. Böyle devam etmesi halinde esnafların işinin zor olduğunu biliyoruz. Esnaflarımız kepenk kapatma ile karşı karşıya gelecek. Biz bu durumun yaşanmasını istemiyoruz. Bu işten binlerce kişi ekmek yiyor” diye konuştu.
Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.