Denizli Sarayköy’de 5620 m² bahçe nitelikli taşınmaz icradan satılıktır
  • Horoz Medya
  • İLANLAR
  • Denizli Sarayköy’de 5620 m² bahçe nitelikli taşınmaz icradan satılıktır
475 okunma

Denizli Sarayköy’de 5620 m² bahçe nitelikli taşınmaz icradan satılıktır

ABONE OL
29/03/2022 15:29
Denizli Sarayköy’de 5620 m² bahçe nitelikli taşınmaz icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
SARAYKÖY İCRA DAİRESİ2021/315 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 No.lu Taşınmazın Özellikleri: Denizli İli, Sarayköy İlçesi, Tırkaz Mahallesi, Yukarı köyiçi Mevkii, 216 Ada, 2 Parselde kayıtlı, Bahçe nitelikli, 5.620,00m2 yüzölçümlü taşınmazın Borçluya ait tam hissesi açık artırma ile satılacaktır. Bilirkişi tarafından yapılan tespite göre; parsel Tırkaz köy yerleşim alanına yaklaşık 100m mesafede tırkaz Sarayköy asfaltının güneybatı kıyısında dere içinde konumlanmış durumdadır. Doğu-batı istikametinde yaklaşık %10 civarı eğime sahiptir. Hali hazırda ekonomik tarımsal faaliyet yapılmamakta olan parsel üzerinde münferit olarak zeytin ve incir ağaçları mevcuttur. Toprak derin organik maddece yeterli seviyede killi milli yapıdadır. Arazi herhangi bir sulama projesi alanı içerisinde olmayıp kuru arazidir. Bölge itibari ile zeytin yetiştiriciliğine uygun olan arazide ağırlıklı zeytin ağacı mevcuttur. Taşınmaza ulaşım özel araçla veya toplu taşıma ile sağlanabilmektedir. Parsel tek yola cephelidir. Taşınmazın imar planı yoktur. Taşınmazın tapu kaydında; “3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir” şerhi bulunmakta olup, bu şerhle birlikte satılacaktır.
Kıymeti: 224.800,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 17/05/2022 günü 10:50 – 10:55 arası
2. Satış Günü: 13/06/2022 günü 10:50 – 10:55 arası
Satış Yeri: Denizli İli, Sarayköy İlçesi, Hükümet Konağı Arka Bahçesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle alınan tedbirler dikkate alınarak satış mahallinde nakit teminat kabul edilmeyecektir. Teminatın, ihale saatinden önce Sarayköy İcra Dairesine ait T.Vakıflar Bankası T.A.O’da bulunan TR600001500158007300616465 İBAN numarasına (Vergi Kaydı: Sarayköy Vergi Dairesi-7450051090) dosya numarası, T.C. Kimlik Numarası ve teminatın iade edileceği ihale katılımcısına ait İBAN numarası belirtilerek yatırılması ve yatırıldığına ilişkin dekontu satış mahallinde ibraz etmeleri gerekmektedir. İlgilinin dekontu ibraz etmeden önce teminatın hesaba geçtiğinin Sarayköy İcra Dairesinden teyit edildiğine ilişkin şerh alması gerekmektedir. Aksi takdirde ihale saatine kadar hesaba geçmeyen teminata dayalı olarak ihaleye katılım talepleri kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcının süre verilmesine ilişkin talebinin kabul edilmesi halinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/955963/emlak-tarla-tarim-arazisi-bag-bahce-denizli-saraykoyde-5620-m2-bahce-nitelikli-tasinmaz-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.