• Horoz Medya
  • Genel
  • Denizli Sarayköy’de 2 katlı bina ve eklentisi mahkemeden satılıktır
251 okunma

Denizli Sarayköy’de 2 katlı bina ve eklentisi mahkemeden satılıktır

ABONE OL
12/02/2022 09:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
SARAYKÖY(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2021/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İl, Sarayköy İlçe, Aşağı Mahalle, Hasköy Caddesi Mevkii, 426 Ada, 135 Parsel sayılı taşınmaz. Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfıyla kayıtlıdır. İmar uygulaması yapılmış imar parselidir. Dört kat yapı izni olup, ön bahçe mesafesi 5 metre, yan bahçe mesafesi 3 metre, arka bahçe mesafesi 4,50 metredir. Parsel üzerinde Zemin+2 normal katlı betonarme tamamı mesken yapısı olan bina ile parselin arka bahçesinde tek katlı basit yapılı depo binası vardır. Binada asansör ve kalorifer yoktur. Bina yaklaşık 34 yıllık yapıdır. Giriş kapısı demir, merdiven kaplaması mozaik kaplama olup, bina üzerinde çatısı yoktur. Zemin kat 109 m2, 3 oda salon mutfak banyo wc olup kalorifer bulunmamaktadır, antre hol vardır, birinci kat ve ikinci kat 130 m2, 3 oda , salon mutfak banyo wc, antre hol ve iki adet balkonu vardır, kalorifer bulunmamaktadır, müştemilat yapısı 56 m2 alanlı tek katlı yapıdır. Üzerinde kiremit örtülü çatı vardır, bakımsızdır.
Yüzölçümü: 541 m2
Kıymeti: 675.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü: 24/03/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü: 25/04/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: Sarayköy Hükümet Konağı Arka Bahçesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

ILN01550531 (ilan.gov.tr)i Sarayköy’de 2 katlı bina ve eklentisi mahkemeden satılıktır – ILN01550531 (ilan.gov.tr)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.