Denizli Pamukkale’de 600 m² bina icradan satılıktır
251 okunma

Denizli Pamukkale’de 600 m² bina icradan satılıktır

ABONE OL
25/02/2022 10:39
Denizli Pamukkale’de 600 m² bina icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ2021/101 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli ili, Pamukkale İlçesi, Korucuk Mah, Teksöğüt mevkii, 138 ada, 4 parselde kayıtlı 419,00 m2 yüzölçümlü üç katlı karkas dubleks bina olarak kayıtlı taşınmaz. Taşınmaz üzerinde Bodrum+zemin+1 normal+çatı arası katlı betonarme tarzda yapılmış bina bulunmaktadır. Bina 3. sınıf B grubu yapı sınıfındandır. Bina anagiriş kapısı alüminyum doğramalı kapılıdır. Merdivenler mermer kaplamalı, korkuluklar alüminyum doğramalıdır.Bina üzeri çatılı-örtülüdür. Asansörsüzdür. 6-7 yıllık binadır. Bina onaylı projesine göre ; Bodrum kat 119,70 m2, zemin kat 127,40 m2, 1. normal kat 146,18 m2 alanlı olup toplamda 393,28 m2 inşaat alanlıdır. Lakin çatı arası kata 146,18 m2 inşaat alanlı ilave ve zemin kata 60,54 m2 alanlı restaurant ilavesi yapılarak toplamda 600,00 m2 alanlı inşaat oluşturulmuştur. Buna istinaden de taşınmaz içindeki bina için : M4OAY6FM belge nolu, 04/09/2018 tarihli 1451214 belge nolu YAPI KAYIT BELGESİ alınmıştır (600 m2 alanlı yapı için). Binada bodrum katta, hamam, sauna,şok duşu, soyunma kabinleri, malzeme odaları, güvenlik odası, wc.ler, dinlenme bölümü vardır. Zemin katta, giriş-koridor-lobi-resepsiyon,bay-bayan wc.ler, mutfak, restaurant bölümü, oda vardır. 1. normal katta 2 adet oda, revir odası, idareci odası,2 balkon , genel banyo vardır.Çatı arası katta ,4 adet oda, çamaşır odası, 2 adet balkon vardır. Katlar arası merdivenler bet. merdivenler olup, ahşap parke kaplamalıdır. Ayrıca halı kaplamalıdır. Korkuluklar demir doğramalı varak boyalıdır. Binada kısmen duvarlar alçı sıvalı-badanalı kısmen kağıt kaplamalıdır. Dekoratif kolon ve sütunlar vardır.Mutfak kısmında tezgah granit dolaplar MDF doğramalıdır. WC.ler ve banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Dış cephe pencereleri plastik doğramalıdır. Zeminler seramik kaplamalıdır. Binada ısıtma kömürlü kaloriferlidir.Çatı arası katta tavan ahşap lambiri kaplamalıdır. Zemin kattaki balkon cam balkonla kapatılmıştır. Restaurant bölümü etrafı bina sol yan cephesinde cam balkonla kapatılarak yapılmıştır. Kıymet takdirinekonu taşınmaz için, Yapı ruhsatı alınmış, Yapı Kullanım İzin Belgesi alınmamıştır. Bulunduğu mevki olarak Kıymet takdir konusu taşınmaz Korucuk mah. de 190 sokak ile 193 sokağın kesiştiği köşebaşındaki parseldir. Korucuk Yerleşim alanı merkezindedir. Denizli- Pamukkale ana yoluna 50,00 m mesafededir. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı rahat, TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi: Korucuk Mahallesi 190 SokakNo =7 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü: 419,00 m2
Arsa Payı:
İmar Durumu: Pamukkale ilçesi, Uygulama imar planı dahilinde, ticaret alanında, ayrık inşaat nizamında, 3 kat müsadelidir.E=1,00 olup yola terkleri mevcuttur.
Kıymeti: 2.070.334,40 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Beyanlar hanesinde 24/01/2018 tarihli “imar düzenlemesine alınmıştır” kaydı, şerhler hanesinde Denizli 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 17/09/2021 tarihli 2021/236 esas sayılı ihtiyati tedbir şerhi bulunmakta olup mahkemenin 06/12/2021 tarihli yazısı ile cebri satışa engel durumu bulunmadığı bildirilmiştir. Ayrıca hacizler ve dosyamız takibine konu ipotek kayıtları mevcuttur.
1. Satış Günü: 15/03/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü: 19/04/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri: Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu – Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/916576/emlak/bina-apartman/denizli-pamukkalede-600-m%C2%B2-bina-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.