Total Banner
Denizli Pamukkale’de 1361 m² arsa mahkemeden satılıktır
286 okunma

Denizli Pamukkale’de 1361 m² arsa mahkemeden satılıktır

ABONE OL
14/09/2022 09:12
Denizli Pamukkale’de 1361 m² arsa mahkemeden satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2022/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Denizli İli, Pamukkale İlçesi, Cankurtaran Mahallesi, 7065 Ada 6 Parsel sayılı 1.361,00 m2 yüzölçümlü taşınmaz tapu kaydında arsa vasfındadır. Taşınmaz düz bir topoğrafyaya sahiptir. Geometrik olarak tanımlı herhangi bir forma sahip değildir. Kuzey yönündeki imar yoluna cephesi yaklaşık 42 mt.,kuzeydoğu yönünde imar yoluna cephesi ise 16 mt.dir. Taşınmazın imar yolları henüz açılmamış olup, alt yapı ve üst yapı çalışmaları henüz tamamlanmamıştır. Üzerinde herhangi bir ürün, ağaç ve yapı bulunmamaktadır. Sınırları belirgin olmayıp çevresinde kazık, çit, duvar vs. bulunmamaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araç ile sağlanmaktadır. Taşınmaz yerleşim bölgesi yakınında yer almaktadır.
İmar Durumu: Ticaret-konut alanı, parsel uygulamaya tabidir. Kati Ruhsat verilemez
Kıymeti: 1.361.000,00 TL
KDV Oranı
: %8
Kaydındaki Şerhler: “H:Bu parsel aleyhine 1693 Parsel Lehine ve bu parsel lehine 1691 aleyhine su geçirmek hakkı vardır” şeklinde irtifak hakkı şerhi vardır.
1. Satış Günü: 24/10/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü: 22/11/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri: Denizli Adliyesi Ana Bina Zemin Kat 2 No.lu Odanın Yanı
Hesap Numarası : TR73 0001 5001 5800 7308 3057 12
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.08/09/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/1044707/emlak-arsa-denizli-pamukkalede-1361-m2-arsa-mahkemeden-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.