Total Banner
Denizli Pamukkale’de 128 m² arsa mahkemeden satılıktır
235 okunma

Denizli Pamukkale’de 128 m² arsa mahkemeden satılıktır

ABONE OL
04/10/2022 08:58
Denizli Pamukkale’de 128 m² arsa mahkemeden satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2022/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN

Özellikleri Denizli İl, Pamukkale İlçe, Karakurt Mah. 926 Parsel, 128 m2 alanlı, tapuda kerpiç ev ve avlusu olarak geçen taşınmaz, imar planı dışında kalıp, üzerinde bulunan ev kullanım ömrünü tamamlamış, ekonomik değeri bulunmamaktadır. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım sorunsuzdur. Denizli merkeze 6 km. Uzaklıkta, çevresinde 1-2 katlı konutlar ile tarım arazileri bulunmaktadır.
Kıymeti 108.800,00 TL.
KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydında “3402 Sayılı Kanunun 32.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir” şerhi bulunmakta olup, Kadastro Müdürlüğünce verilen cevapta ” satışa engel durumun olmadığı ancak parselin sınırlarında ve m2 sinde artma azalma olabileceği “bildirilmiştir.
1. Satış Günü 08/11/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü 06/12/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi, ana bina, zemin kat, protokol polis noktası ve 2 no.lu oda yanı
Hesap No: : Vakıflar Bankası Bereketli Şubesi TR740001500158007299694325
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/09/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/1055850/emlak-arsa-denizli-pamukkalede-128-m2-arsa-mahkemeden-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.