Denizli Merkezefendi’de 420 m² arsa icradan satılıktır
203 okunma

Denizli Merkezefendi’de 420 m² arsa icradan satılıktır

ABONE OL
28/03/2022 13:58
Denizli Merkezefendi’de 420 m² arsa icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ2016/1792 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli ili, Merkezefendi İlçesi , Bereketler Mah. Köy civarı Mevkii, M22A21A4C Pafta ,395 ada 1 Parselde kayıtlı 420 m2 arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı ve bina bulunmamaktadır. Boş arsa konumdadır. Engebesiz düz bir yapısı vardır. Taşınmaz Bereketler Mah. De Çınar Caddesi, 10228 sokak , 10199 sokağın çevrelediği üç tarafa yola cepheli parseldir. Çınar Caddesi açık olup diğer 10228 ve 10199 sokak yerinde açılmamıştır. Hasan Gönüllü Bulvarına , Bereket Caddesine, Servergazi Devlet Hastanesi Gündüz Bakımevine , Nevzat Karaalp Anadolu Lisesine , 1200 Evlere , Kibele Konutlarına yakın konumdadır. TEK,PTT, Belediye hizmetleri mevcuttur. Ulaşımı kolaydır. Taşınmaz mevkii olarak tercih edilen kıymetli yerlerdendir. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi: Bereketler Mah. Çınar Caddesi, No:22Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü: 420 m2
İmar Durumu: Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde ;Ticaret alanında, h:6,50 m., bina yüksekli: 50 m. Bina derinliği: kroki, ön fesi: 5,00’m şeklindedir.
Kıymeti: 1.092.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 12/05/2022 günü 11:20 – 11:25 arası
2. Satış Günü: 09/06/2022 günü 11:20 – 11:25 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu- Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi/ DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1792 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2022 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir

https://www.ilan.gov.tr/ilan/954732/emlak-arsa-denizli-merkezefendide-420-m%C2%B2-arsa-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.