Denizli Merkezefendi’de 190 m² daire icradan satılıktır
229 okunma

Denizli Merkezefendi’de 190 m² daire icradan satılıktır

ABONE OL
09/03/2022 10:14
Denizli Merkezefendi’de 190 m² daire icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ2018/144 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli ili, Merkezefendi İlçesi, Çakmak Mah. M22A21B1D Pafta, 539 Ada, 3 parselde kayıtlı 6833,00m2 alanlı taşınmaz üzerinde 6 blok halinde bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşan betonarme binalar vardır. Site şeklindedir. Çırağan Konutları isimlidir. Parsel içinde binalar dışında kalan alan bahçe ve otopark şeklindedir. Binalarda; bodrum katta müştemilat ortak alanlar,zemin katta, 1. Katta, 2. Katta, 3. Katta her katta 2 adet mesken olmak üzere her binada toplam 8 adet toplamda 48 adet mesken vardır. Kıymet takdirine konu taşınmaz D blok içindedir. Binanın dışı akrilik cephe boyalıdır, Apartman girişi kapısı camekanlı alüminyum doğramalıdır. Binaların içinde bulunduğu parselin etrafı duvar ile çevrilidir. Apt. Merdiven basamakları mermer kaplamalıdır. Korkulukları alüminyum doğramalıdır. Asansörlüdür. 10 yıllık binadır. Taşınmaz için; 14/03/2006 tarih 2006/20- sayılı Yapı Ruhsatı ve 15/04/2013 tarih1045/29- sayılı Yapı Kullanım İzin Belgesi alınmıştır.
7 B.B. nolu mesken; 190,62 m2 net alanlıdır. (224,80 m2 brüt alanlıdır) Isıtma bireysel doğalgazlıdır. 4 oda, 1salon, 1 mutfak, 2 banyo, 1 wc.+ lavabo, 2 balkon, giriş-koridor şeklindedir. Bina girişine göre solda 3. Kattadır. Daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Daire içi kapılar ahşap doğramalı lake kaplamalıdır. Dış kapı ve pencereleri ahşap rengi plastik PVC. Doğramalıdır. Odalar ve salonda zemin laminat parke kaplamalıdır. Mutfak- giriş- koridor- banyolar- wc. ve balkonlarda zemin seramik kaplamalıdır. Mutfak tezgahı werzalit dolapları MDF. Doğramalı lake kaplamalı kapaklıdır. Yatak odası giyinme odası normalde projesinde oda olmasına rağmen aralarındaki duvar kaldırılmış ve yatak odası genişletilerek oda olan kısım giyinme odası bölümü olarak düzenlenmiştir. Giriş- koridor kısmında ve giyinme odasında ve odalardaki sabit dolaplar MDF. Doğramalı lake kapaklıdır.Genel banyoda; jakuzi duşakabin, Hilton lavabo ve alafranga wc. vardır. Ebeveyn banyosunda duş teknesi- duşakabin, Hilton lavabo vardır. Salon ve mutfak balkonu cam balkonla kapatılmıştır. Balkonda ayrıca barbekü vardır. Taşınmaz Selçukbey Mah. De 749Sokağa cepheli Çırağan Konutları D blok içindedir. 15 Temmuz Şehitler Meydanına, Albayrak Meydanına, Somuncu baba Camiine, Vatan Caddesine, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokuluna, Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesine, Adalet İlkokuluna yakın konumdadır. Ana arterlere yakın olduğundan ulasımı kolaydır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır. TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tercih Edilen yerleşim alanı içindedir.
Adresi: Selçukbey Mah. 740 Sok. No= 4/D Çırağan Konutları D Blok Kat=3 D.7 Merkezefendi/ DENİZLİ
Yüzölçümü: 6.833 m2
Arsa Payı: 1/48
İmar Durumu: Var, İnşaat tarzı Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde; Konut alanında, ayrık nizamlı, 4 kat müsadelidir. TAKS/ KAKS/E= 0,35/1,40/1,40 Ön bahçe çekme mesafesi =5,00 m., Yan bahçe çekme mesafesi = 3,00M
Kıymeti: 1.228.450,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 21/04/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
2. Satış Günü: 26/05/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
Satış Yeri: Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu-Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/944732/emlak-konut-denizli-merkezefendide-190-m%C2%B2-daire-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.