Denizli Çivril’de 8.798 m² elma bahçesi icradan satılıktır
228 okunma

Denizli Çivril’de 8.798 m² elma bahçesi icradan satılıktır

ABONE OL
25/02/2022 10:38
Denizli Çivril’de 8.798 m² elma bahçesi icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
ÇİVRİL İCRA DAİRESİ2021/59 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri:Satışa konu taşınmaz Denizli ili, Çivril ilçesi, Savran mahallesi, Taşdibi mevkii, 136 ada, 211 parselde kayıtlı, 8.798,43 m² yüzölçümlü, tarla nitelikli taşınmazdır.Halihazırda kapama elma bahçesi olarak kullanılmaktadır. Üzerinde 10-12 yaşlarında 260 adet yarıbodur elma ağacı dikili olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın topoğrafik olarrak düz, toprak yapısı olarak killi-tınlı toprak yapısında, toprak profili ve su tutma kapasitesi iyi, 1. sınıf sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz konum olarak Savran mahallesi meskun alanlarına nispeten uzak olup, kadastral yola cephesi bulunmaması sebebiyle ulaşım komşu parseller üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, tapu takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Adresi: Denizli İli, Çivril İlçesi, Savran Mahallesi, Taşdibi Mevkii, 136 Ada, 211 Parsel Çivril / DENİZLİ
Yüzölçümü: 8.798,43 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu: Yok
Kıymeti: 211.947,81 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 23/02/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü: 25/03/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri: ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU ÇİVRİL/DENİZLİ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2022(İİK m.126)

https://www.ilan.gov.tr/ilan/915215/emlak/tarla-tarim-arazisi-bag-bahce/denizli-civrilde-8-798-m%C2%B2-elma-bahcesi-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.